۴۲ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن قم درحال اجراست

۴۲ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن قم درحال اجراست به گزارش کاروخدمت، قم معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قم اظهار داشت: در اراضی ۵۶۰، ۲۷، ۲۲ و ۱۷ هکتاری و سایر پروژه های درحال راه اندازی طرح نهضت ملی مسکن قم افزون بر ۴۲ هزار واحد مسکونی با سطوح مختلف پیشرفت فیزیکی درحال ساخت است.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایسنا، سید روح الله حسینی، چهارشنبه دوم آذر ماه، طی جلسه ای اظهار نمود: تابحال از مجموع ۱۳۲ هزار ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن در قم، بالغ بر ۵۶ هزار نفر تایید نهایی شدند که این تعداد با ادامه پالایش متقاضیان افزایش خواهد یافت. برپایه برنامه دولت به تعداد افراد حائز شرایط، باید مسکن تولید شود که این تعداد تا حدود ۷۰ هزار تن پیشبینی می شود.
وی اضافه کرد: در کل کشور تابحال هفت مرحله ثبت نام مسکن ملی انجام گرفته است که البته این فازهای هفت گانه ناظر به مرحله و زمان ثبت نام بوده و به معنای پروژه خاص و واحدی نیست.
حسینی توضیح داد: در فاز یک که آبان ماه سال ۹۸ انجام شد ۴ هزار و ۴۰۰ نفر ثبت نام کردند که واحدهای مسکونی تمام متقاضیان این فاز به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با نام پروژه های "زیتون ۶ تا ۴۷ "در داخل پردیسان ایجاد می شود.
وی اضافه کرد: در فاز دو هم که اسفندماه سال ۹۸ شروع شد ۱۲ هزار ثبت نام جدید در شهر جدید (امیرکبیر) انجام گرفت.
حسینی با بیان اینکه در استان قم در فاز سوم و چهارم طرح های نهضت مسکن ثبت نام نداشتیم و فقط محدود به چند استان بوده است، توضیح داد: در فاز پنج که خردادماه سال ۱۴۰۰ انجام شد بیشتر از ۲۳ هزار ثبت نام صورت گرفت که تنها دو هزار از ۲۳ هزار نفربر اساس فرایند قرعه کشی به پروژه ۲۷ هکتاری روبرو دانشگاه آزاد و ۲۲ هکتاری بلوار ابوطالب پردیسان متصل و بقیه ۲۱ هزار نفر متقاضی، به مرحله و فاز ششم ثبت نام منتقل و ادغام شدند.
معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان قم اظهار داشت: ثبت نام و امید مردم برای خانه دار شدن با امکان طرح های انبوه سازی مسکن در قم با روی کارآمدن دولت سیزدهم جان جدیدی گرفت به نحوی که در نوبت ششم فازهای ثبت نامی که از آذرماه سال ۱۴۰۰ تا آخر سال ادامه یافت، بیشتر از ۹۲ هزار نفر ثبت نام قطعی انجام گرفت که چند برابر فازها و مراحل قبلی بوده است.
به گفته معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی قم بر مبنای پیشبینی های انجام شده در اراضی ۵۶۰ هکتاری روبروی پردیسان اول جاده ورجان افزون بر ۳۲ هزار واحد مسکونی راه اندازی خواهد شد که برای متقاضیان فاز شش و باقی مانده فاز پنج خواهد بود.
حسینی در مورد افرادی که درحال پالایش هستند یا تایید نهایی شده اند اما پیامک واریز آورده به آنها ارسال نمی شود اظهار داشت: برای متقاضیان با وضعیت تایید نهایی که جمعیتی حدود ۲۰ هزار تن را می سازند باید زمین تامین گردد.
وی خاطرنشان کرد: به موازات آماده سازی و تأمین زمین سایر متقاضیان، آزادسازی اراضی حبس شده و قراردادهای مهلت سپری شده طبق دستور رئیس جمهور در مسافرت دیماه سال ۱۴۰۰ به قم، در دست پیگیری است و بعد از تأمین زمین، برای سایر متقاضیان، پیامک واریز وجه ارسال و مسکن مناسب راه اندازی می شود.

حسینی در انتها ضمن اشاره به اینکه قم یکی از استانهای پیشرو در پالایش متقاضیان و ساخت مسکن می باشد، اضافه کرد: الان عملیات ساخت و راه اندازی بیشتر از ۴۲ هزار واحد مسکونی با سرعت در حال انجام می باشد.

منبع:

1401/09/02
14:24:10
5.0 / 5
223
تگهای خبر: تولید , متقاضیان , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید