فرسودگی 80 درصد وسایل نقلیه عمومی در كشور

فرسودگی 80 درصد وسایل نقلیه عمومی در كشور رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی بیشتر از ۸۰ درصد وسایل حمل و نقل عمومی در کشور را فرسوده اعلام نمود.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایسنا، سردار سید کمال هادیانفر، بعد از بازدید از ناوگان حمل و نقل عمومی در آزادراه تهران - قم با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جابجایی مسافران با اتوبوس همچنان بیشترین سهم در ناوگان حمل و نقل عمومی و سفرهای بین شهرها را دارد و بنابراین هم یکی از جدی ترین دغدغه های ما ایمنی و امنیت جابجایی مسافران توسط اتوبوس ها است.
وی با اشاره به اینکه بیشتر از ۱۵هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی مسافران بین شهری فعالیت می نمایند، درباره سهم اتوبوس ها از تصادفات جاده ای در کشور اظهار داشت: ما آمار تصادفات سه ماهه نخست سالجاری را بررسی کردیم که نشان دهنده آن بود که سهم اتوبوس ها در تصادفات در مقایسه با ۳۶ میلیون وسیله نقلیه ای که در جاده های کشور تردد می کنند کمتر از یک درصد است که این مورد نشان دهنده حرفه ای بودن رانندگان این ناوگان است.

هادیانفر درباره علل وقوع تصادفات اظهار داشت: ۸۲ درصد علل تصادفاتی که رخ می دهد در ارتباط با چهار عامل تخطی از سرعت مطمئنه، سبقت غیرمجاز، عدم توجه به جلو درحین رانندگی و خستگی و خواب آلودگی است.
رئیس پلیس راهور ناجا بر لزوم استفاده از کمربند ایمنی برای مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی در جاده ها هم تصریح کرد و اظهار داشت: بستن کمربند ایمنی جزو مسائل مهمی است که باید به آن توجه گردد و در حوادث اخیر ما دیدیم، سرنشینانی که از کمربند ایمنی بهره برده بودند کمترین صدمه ممکن را در تصادف دیدند.
هادیانفر درپاسخ به پرسشی پیرامون فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی در کشور هم اظهار داشت: بیشتر از ۸۰ درصد از وسایل نقلیه عمومی در سن فرسودگی قرار دارند که متاسفانه در ۱۰ سال قبل هم نوسازی صورت نگرفته است در حالیکه قانون هوای پاک، دولت را موظف به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کرده است. انتظار می رود دولت آینده به مبحث نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اهمیت داده و تأمین قطعات مرغوب و ارزان را در اولویت قرار دهد.
رئیس پلیس راهور ناجا در مورد حمل بار توسط اتوبوسها اظهار داشت: طبق پروتکلهای بهداشتی اعلام شده اتوبوس ها باید از ۶۰ درصد ظرفیت خود استفاده کنند و دولت برای جبران ضرر وارد شده، باید یک کمک هزینه ای را در نظر می گرفت که برخی رانندگان برای جبران هزینه ها تلاش نکنند از جابجایی کالا و بار بهره ببرند. در هرصورت پلیس برای اجرای صحیح قانون و پیشگیری از حوادث احتمالی موظف به اعمال قانون برای متخلفین است.
منبع:

1400/04/24
11:49:30
5.0 / 5
233
تگهای خبر: آمار , حوادث , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید