ابتلای بیش از ۲۴۳ میلیون نفر در جهان به کووید-۱۹

ابتلای بیش از ۲۴۳ میلیون نفر در جهان به کووید-۱۹ کاروخدمت: شمار مبتلایان به بیماری «کووید-19» در جهان تا حالا به 243 میلیون و 298 هزار و 750 نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و 945 هزار و 928 نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است. 220 میلیون و 490 هزار و 808 نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته اند.به گزارش کاروخدمت به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۶.۱ میلیون مبتلا و بیش از ۷۵۳ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۱ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۶ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همین طور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۰۴ هزار و هند با بیش از ۴۵۳ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۴۶، ۱۷۴، ۵۴۷ ۷۵۳، ۷۴۷ ۲ هند ۳۴، ۱۴۳، ۲۳۶ ۴۵۳، ۰۷۶ ۳ برزیل ۲۱، ۶۹۷، ۳۴۱ ۶۰۴، ۷۶۴ ۴ انگلیس ۸، ۶۴۱، ۲۲۱ ۱۳۹، ۱۴۶ ۵ روسیه ۸، ۱۳۱، ۱۶۴ ۲۲۷، ۳۸۹ ۶ ترکیه ۷، ۷۷۲، ۶۰۴ ۶۸، ۴۷۲ ۷ فرانسه ۷، ۱۰۸، ۲۰۶ ۱۱۷، ۴۱۱ ۸ ایران ۵، ۸۳۳، ۵۲۵ ۱۲۴، ۷۶۳ ۹ آرژانتین ۵، ۲۷۷، ۵۲۵ ۱۱۵، ۷۹۶ ۱۰ اسپانیا ۴، ۹۹۵، ۱۷۶ ۸۷، ۱۰۲
بر اساس این لیست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۲۷ هزار جانباخته تا حالا بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. با این وجود انگلیس با ثبت رسمی هشت میلیون و ۶۴۱ هزار و ۲۲۱ بیماران کرونائی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع پنج میلیون و ۸۳۳ هزار و ۵۲۵ مبتلاشدن و ۱۲۴ هزار و ۷۶۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در میان ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

به گزارش کاروخدمت به نقل از ایسنا، برمبنای آمار فوق هم اکنون در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.

منبع:

1400/07/30
12:35:13
5.0 / 5
221
تگهای خبر: آمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید