استاندار تهران مطرح كرد

محدودیت توسعه صنایع در تهران، نیازمند بازبینی

محدودیت توسعه صنایع در تهران، نیازمند بازبینی به گزارش کاروخدمت استاندار تهران بر لزوم جهش در صنعت و تولید استان تهران جهت تحقق رشد اقتصادی اصرار کرد و اظهار داشت: تمامی مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید پیگیری شان توسط معاونت اقتصادی استانداری تهران انجام می شود.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایسنا، محسن منصوری در جریان بازدید از واحدهای صنعتی شهرستان بهارستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به روال هر پنج شنبه بازدیدهایی از شهرستان های تهران برای رسیدگی به مشکلات واحدهای صنعتی داشتیم. در جریان سفرهای شهرستانی، جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نیز برگزار می گردد تا مشکلات واحدهای صنعتی بصورت تخصصی بررسی شود.
وی اضافه کرد: قسمتی از موضوعات و معضلات واحدهای صنعتی بصورت عمومی و بخشی بصورت مصداقی است. به همین دلیل در زمینه مشکلات عمومی برخی مقررات ما فرسایشی است و کهنه است که نیاز به بازبینی دارد. تعدادی از این قواعد مربوط به ۵۰ تا ۶۰ سال پیش است و در آن زمان پایه ریزی شده همچون این موارد می توان به محدودیت توسعه صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران اشاره نمود که نفس صنعت را در این استان گرفته است.
وی افزود: البته بی شک موضوع محیط زیست وهوای پاک برای ما اهمیت به سزایی دارد، اما این قوانین نیاز به بازبینی دارد. بی شک نمی توان با نرم افزار سالهای قبل تهران ۱۵ میلیونی امروز را اداره کرد. به همین دلیل طرح مساله دنبال می شود و در کار گروهی با حضور نمایندگان ۱۰ دستگاه، پیگیری این مساله در دستور کار قرار گرفته است البته تعدادی از موارد باید در سطح دولت دنبال شود.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه باید این مشکلات برای تحقق توسعه صنعت و رونق تولید دنبال شود، اظهار داشت: بی شک رشد صنعت امکان پذیر است. امروز از مجموعه پروفیلی در شهرستان بهارستان بازدید کردیم که هم اکنون ۶۰۰ نفر نیرو دارند و در این مجموعه مشغول فعالیت هستند. اما مساله این است که مواد اولیه به دست تولید کننده نمی رسد. دولت می تواند دراین حوزه کمک نماید. پس تلاش می نماییم قسمتی از مواد اولیه این مجموعه تامین و مشکلات آن حل و فصل شود. با تحقق این مساله این مجموعه ظرفیت ایجاد اشتغال هزار نفر دیگر را دارد.
وی ادامه داد: از دو مجموعه دیگر که طرح توسعه خودرو را در دستورکار دارند بازدید کردیم که کلیات طرح توسعه یکی از آنها در جلسات ستاد امروز کلیاتش به تصویب رسید و مجموعه دیگر نیز طرح توسعه آن نیاز به بررسی بیشتر دارد که قرار شد این کار صورت گیرد.
وی افزود: در ستاد تبدیل و رفع موانع تولید معاونت اقتصادی استانداری روی تمامی موارد تمرکز دارد و مصوبات این سفرها را پیگیری می کند. در بخش دیگری در این جلسات مصوبات قبلی مرور و اجرای آنها بررسی خواهد شد.
وی اشاره کرد: برای سال ۱۴۰۱ رشد ۷.۴ دهم رصدی تا ۷.۶ دهم درصدی پیش بینی شده که هدف گذاری بلند مدتی قلمداد می شود. تحقق این مساله نیاز به جهش در صنعت و تولید استان تهران دارد که با پیگیری این مصوبات امیدواریم این مهم تحقق پیدا کند.
منبع:

1400/09/04
20:18:55
5.0 / 5
258
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تخصص , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید