معاون دفتر بازرسی وزارت تعاون اعلام كرد؛

راه اندازی سامانه گزارش گیری فساد در وزارت تعاون

راه اندازی سامانه گزارش گیری فساد در وزارت تعاون به گزارش کاروخدمت معاون دفتر بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: سامانه گزارشگری فساد یا سوت زنی در این وزارتخانه راه اندازی می شود.به گز ارش خبرنگار مهر، بهروز لطفی ظهر پنجشنبه در نشست شورای هماهنگی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در اراک اظهار نمود: پاسخگویی به شکایات و ارتباط مستقیم با مردم در اولویت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارد و استقرار دولت الکترونیک و حذف دفترچه های تامین اجتماعی اقدام مناسبی بود و خدمات این بخش درحال تکمیل شدن است.
وی افزود: رویکرد دفتر نظارت و بازرسی در وزارت متبوع، کمک به واحدهای استانی برای رفع موانع و مشکلات است و در این راستا تیم نظارت مردمی در این وزارتخانه تشکیل شده و نظرسنجی از مردم همچون برنامه هایی است که باید بصورت مستمر و مقایسه ای صورت گیرد.
معاون دفتر بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد: درحال راه اندازی سامانه گزارشگری فساد یا به اصطلاح سوت زنی هستیم و در همه ادارات و نهادهای اجرائی باید این مهم پیگیری شود.
لطفی اضافه کرد: راه اندازی سامانه گزارشگری فساد متناسب با ساز و کار نقشه ملی مبارزه با فساد در دستور کار دولت می باشد و به زودی ابلاغ می شود.
۲۲ هزار و ۵۹۶ کارگاه مشمول تامین اجتماعی در استان وجود دارد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در این نشست اظهار داشت: شمار بیمه شدگان اصلی و تبعی تامین اجتماعی استان ۳۲۱ هزار نفر است و ضریب پوشش بیمه ای تامین اجتماعی این استان، ۶۸ درصد است.
وی اضافه کرد: شاخص نرخ بیکاری استان مرکزی در تابستان امسال به ۹.۷ درصد و نرخ مشارکت اقتصادی در این بازه زمانی به ۳۵.۶ دهم درصد رسید.
بهزاد سام دلیری با اشاره به این که ۲۲ هزار و ۵۹۶ کارگاه مشمول تامین اجتماعی در استان وجود دارد، اظهار داشت: تکمیل نشدن ساختار سازمانی یکی از اشکالات و موانع دستیابی به اهداف در تامین اجتماعی است و الان از ۱۹۱ پست سازمانی مصوب، ۱۱۳ پست با تصدی و ۷۸ پست بدون متصدی است و نبود تناسب نیروی انسانی با ماموریت ها و وظایف بنا بر این است.


منبع:

1400/09/14
22:32:26
5.0 / 5
267
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید