با حضور فرماندار و شهردار رفسنجان؛

مشکلات بازار رفسنجان بررسی گردید

مشکلات بازار رفسنجان بررسی گردید به گزارش کاروخدمت کرمان در جلسه بررسی مشکلات بازار رفسنجان، فرماندار رفسنجان بر ضرورت حفظ چهره تاریخی بازار رفسنجان تاکید کرد و شهردار این شهرستان از بهسازی و طراحی جدید خیابان انقلاب از فروردین سال آینده سخن گفت.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایسنا، علی اکبر پورمحمدی عصر امروز 25 دیماه در جلسه بررسی مشکلات بازار رفسنجان اظهار نمود: بازار رفسنجان یکی از بناهای قدیمی و ماندگار شهرستان است که متاسفانه با دست کاری در دیوار های داخل و بیرونی آن درحال از بین رفتن است.
وی بیان نمود: رونق بازار به دست خود بازاریان است و آنها باید با همفکری و تلاش مضاعف در حفظ این میراث ماندگار بکوشند.
فرماندار رفسنجان با اشاره به اینکه سازمان ملل، شهر رفسنجان را شهر گردشگری معرفی نموده است، خاطرنشان کرد: کسبه و بازاریان ساکن در بازار باید در حفظ و نگهداری فضای تاریخی بازار همکاری کنند و میراث فرهنگی و گردشگری هم مانع دستکاری، تخریب و برهم زدن بنای فعلی بازار شود.
پورمحمدی با اشاره به اینکه فضای تاریخی بازار باید حفظ شود، عنوان کرد: در جلسه امروز مقرر شد مشکلات بازار شامل ( کف سازی، بهسازی سقف ها و دیواره ها ) تا ۴۰ روز آینده بررسی و با کمک بازاریان، میراث فرهنگی و گردشگری، ادارات آب و برق و مخابرات تا ۳ ماه آینده برطرف شود.
شهردار رفسنجان هم در این نشست به بهسازی و طراحی خیابان انقلاب اشاره نمود و اظهار داشت: از فروردین ۱۴۰۱ عملیات بهسازی این خیابان با طراحی جدید آغاز خواهد شد.
مجید کهنوجی اضافه کرد: ۱۰۰ درصد عملیات کف سازی بازار رفسنجان، ۵۰ درصد دیواره ها و سقف توسط شهرداری و با همکاری کسبه بازار انجام خواهد.
وی ترمیم و فضای تاریخی بازار را از اولویت های شهرداری بیان و تصریح کرد: شهرداری برنامه های بسیار خوبی برای خود بازار و خیابان های اطراف آن در دستور کار قرار داده است.1400/10/25
22:09:52
5.0 / 5
266
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید