مدیركل هواشناسی گلستان:

کولاک برف میهمان آخر هفته گلستانی ها

کولاک برف میهمان آخر هفته گلستانی ها به گزارش کاروخدمت گلستان مدیرکل هواشناسی استان گلستان از کاهش دما در آخر هفته جاری و بارش باران و برف و وقوع کولاک برف در ارتفاعات این استان اطلاع داد.


نوربخش داداشی در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به برگزاری نشست پیش آگاهی و کمیته بحران هواشناسی در مرکز پایش و مانیتورینگ اداره کل هواشناسی استان گلستان، اظهار نمود: در ایام آتی شاهد نفوذ سامانه سرد و بارشی خواهیم بود که عموما از ساعات انتهایی عصر و شب پنجشنبه شروع می شود.
وی با اشاره به اینکه اثرات این سامانه در استان گلستان به شکل بارش باران و برف خواهد بود، اضافه کرد: در ارتفاعات هم اثرات این سامانه همراه با کولاک برف، احتمال تگرگ، مه غلیظ، کاهش محسوس دما، و وزش باد شدید می باشد.
مدیرکل هواشناسی استان گلستان از وزش باد شدید با سرعتی بالغ بر 70 کیلومتر بر ساعت در این بازه زمانی اطلاع داد و تصریح کرد: این بادها تا آخر جمعه شب به طول خواهد انجامید.
داداشی با تکیه بر این که اثرات این مخاطره آب و هوایی به صورت آبگرفتگی معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و وقوع روان آب است، افزود: به علت یخبندان و کولاک برف اختلال در تردد جاده ای بویژه جاده های کوهستانی و احتمال صدمه به سازه های با مقاومت پایین را به دنبال خواهد داشت.
وی ضمن اشاره به این که بعد از بحث و گفتگوی کارشناسی مقرر شد تا مراتب با صدور اخطار نارنجی شماره 17- 1400/10/28 به مدیریت بحران و سایر دستگاههای خدمت رسان، صدا و سیما و عموم مردم اطلاع رسانی شود، اظهار داشت: سفارش می نماییم تا دستگاههای ذیربط نسبت به بازگشایی مسیر آبراهه ها طی زمان هشدار، عدم اسکان و دوری از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در تردد جاده ای، پرهیز از صعود به ارتفاعات و انجام سایر تمهیدات پیشگیرانه اقدام لازم را به عمل آورند.
مدیرکل هواشناسی استان گلستان با تکیه بر این که به جهت یخبندان شبانه بعد از عبور این سامانه لازم است که به منظور اطلاع رسانی به مبادی ذیربط کلیه کارشناسان ستادی و شهرستانها از آمادگی لازم برخوردار باشند و خاطرنشان کرد: امیدواریم مردم و مسؤلان عزیز با برنامه ریزی خوب از این بازه زمانی هم به سلامت عبور کنند.1400/10/29
14:40:13
5.0 / 5
312
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید