وزیر كار:

قرآن کریم مملو از تاکید بر کار و تعاون است

قرآن کریم مملو از تاکید بر کار و تعاون است به گزارش کاروخدمت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: بخش قابل توجهی از مفاهیم قرآنی مملو از تاکید بر کار، تعاون و ناظر بر فعالیت این جامعه است.به گزارش کاروخدمت به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حجت الله عبدالملکی در آئین اختتامیه پانزدهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه جامعه کار و تولید که به شکل ویدئو کنفرانس انجام شد اشاره کرد: زمینه سازی برای حضور جامعه کار و تولید در زمینه کارهای قرآنی بسیار باارزش است.
وی اضافه کرد: برگزاری مسابقات قرآنی، برکات زیادی برای جامعه کار و تولید دارد و این مساله به کل جامعه نیز تسری خواهد یافت.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: در تعالیم دینی از ما خواسته شده با مفاهیم قرآن انس و تعامل داشته باشیم.
عبدالملکی با اعلان اینکه قرآن کریم یک سند مهم و جدی برای انسان سازی شمرده می شود اضافه کرد: رویدادهایی مانند برگزاری مسابقات قرآنی بطور قطع مسیری در قلب انسان به سمت باطن باز می کند.
وی اشاره کرد: حوزه فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ستاد و استانها تکلیف دارند که در رابطه با موضوع ترویج موضوعات قرآنی فعالیت اساسی انجام دهند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: انتظار داریم هر ساله این دوره از مسابقات با حضور تعداد بیشتری از افراد اجرا شود. در این برنامه ها تعدادی نوابغ و استعدادهای جدید نیز کشف می شوند که نیازمند توجه بیشتر بمنظور حضور در مسابقات کشوری و بین المللی هستند.
وی اضافه کرد: درهم آمیختگی قرآن با زندگی ما موضوع بسیار مهمی است که باید قدردان آن باشیم.
معاون وزیر کار: گسترش مفاهیم قرآنی با محور انس و تدبر در جامعه کار و تلاش
معاون فرهنگی، اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه اظهار داشت: مفاهیم قرآنی باید با محور انس و تدبر در بین جامعه کار و تلاش گسترش یابد.
محمد چکشیان اضافه کرد: وجود بیماری کرونا می توانست سبب تضعیف شرایط برگزاری مسابقات قرآنی شود ولی به فضل الهی با قوت انجام شد و امید است در سال های آتی بعد از اتمام کرونا بتوانیم مسابقات و همایش های باشکوهی در زمینه کارهای قرآنی برگزار نماییم.
وی با قدردانی از جامعه کار و تولید برای حضور و مشارکت پربار در مسابقات قرآنی اظهار داشت: باتوجه به جمعیت میلیونی جامعه کار و تولید لازم است از این ظرفیت در جهت ترویج مبانی، انس و تدبر در مفاهیم قرآن استفاده گردد.
چکشیان اضافه کرد: در این راستا از ایده های افراد حاضر در جامعه کار و تولید استفاده خواهیم کرد.
معاون فرهنگی، اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رویکرد تقویت کمی و کیفی مسابقات قرآنی و جریان انس و تدبر در مفاهیم قرآنی را محورهای کارهای فرهنگی جامعه کار و تولید دانست.
چکشیان اضافه کرد: در همه حوزه هایی که در بخش های معرفتی و دینی به آن پرداخته ایم و حتی مطالبی مانند ورزش کارگری و مسائل در رابطه با کار و تولید، به هم افزایی و ایده پردازی همه افراد این جامعه نیازمند هستیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در همه حوزه های فرهنگی در قالب کارهای وزارت کار باید به دنبال کارهای تحولی بود.
مرحله استانی این دوره مسابقات با حدود ۲ هزار شرکت کننده از خرداد شروع شده و مرحله کشوری نیز از دوازدهم دی ماه شروع و با حضور ۲۵۰ شرکت کننده در ۵ رشته در بخش های خواهران و برادران اجرا شد.
پس از اجرای مسابقات در بخش های مختلف با حضور داوران برجسته قرآنی کشور، برندگان این مسابقات، مشخص و اعلام شدند.


منبع:

1400/11/03
14:09:44
5.0 / 5
371
تگهای خبر: تولید , شركت , كارگر , وزارت كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید