چرا علایم امیکرون ملایم تر از دلتاست؟

چرا علایم امیکرون ملایم تر از دلتاست؟ کاروخدمت: امیکرون، سویه ای از بطن ویروس ˮسارس کوو 2ˮ است که به سبب علایم خفیف تر مبتلاشدن به آن، ˮواریانت ملایم ˮ نیز خوانده می شود و بنظر می رسد که روند شدید بیماری کووید 19 در مبتلاشدن به این سویه به ندرت دیده می شود، اما چرا؟


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایسنا، ملایم بودن علایم مبتلاشدن به امیکرون، سویه نوپدید کرونا نسبت به دلتا، متخصصان علوم پزشکی در فرانکفورت آلمان و دانشگاه "کنت" انگلیس را بر آن داشته تا این راز سر به مهر را بگشایند.
طبق نتایجی که این تیم تخصصی در مجله "سل ریسرچ" منتشر نموده است، آزمایش های سلولی نشان داده اند که امیکرون در مقایسه با دلتا خصوصاً در مقابل "اینترفرون "ها حساس است.
اینترفرون ها، پروتئین هایی هستند که سلول های آلوده به ویروس از خود آزاد می سازند تا سیستم ایمنی را تحریک کرده و بدن را در مقابله با این عامل بیماری زا مقاوم سازند.
"مارتین مایکلیس" از دانشکده علوم زیستی دانشگاه کنت می گوید: ظاهرا امیکرون برخلاف دلتا نمی تواند جلوی تولید و ترشح اینترفرون ها را در سلول های آلوده بگیرد.
سلول های آلوده به ویروس، اینترفرون های مشخصی را تولید و ترشح می کنند که این پروتئین ها می توانند بعنوان مواد پیامرسان، سلول های دیگر را از نفوذ عامل بیماری زا آگاه سازند.
اینترفرون ها برای واکنش های ایمنی غیراختصاصی و خیلی سریع مهم هستند. پاسخ ایمنی غیراختصاصی با واکنش ایمنی اختصاصی که به زمان بیش تری برای پیدایش نیاز دارد، فرق دارد.
اثربخشی داروهای بیماری کووید ۱۹ مقابل امیکرون بنابر گزارش دویچه وله، در این آزمایشات همین طور اثربخشی داروهای بیماری کووید ۱۹ مقابل امیکرون مورد مقایسه قرار گرفت.
بگفته متخصصان، تمامی هشت ماده مهم دارویی مقابل این بیماری در مقابل امیکرون نیز مانند دلتا اثربخشی مشابهی از خود نشان داده اند.
"ییندریش سیناتل" پژوهشگر مؤسسه ویروس شناسی پزشکی دانشگاه گوته فرانکفورت اظهار داشت: این بررسی این امید را به وجود آورده که کوشش های فوق العاده ای که در راه کشف داروهای کووید ۱۹ انجام شده بیهوده نبوده است.
منبع:

1400/11/05
23:01:49
5.0 / 5
391
تگهای خبر: پزشك , تخصص , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید