عضو شورای عالی كار :

تغییر مصوبه دستمزد شایعه است

تغییر مصوبه دستمزد شایعه است کاروخدمت: عضو شورایعالی کار با اشاره به اینکه تغییر مصوبه دستمزد شایعه است، اظهار داشت: شورایعالی کار امسال جلسه رسمی نداشته است.محمدرضا تاجیک در گفت و گو با خبرنگار مهر عنوان کرد: روز گذشته یک جلسه غیررسمی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد و مبحث جلسه هم در مورد تغییر دستمزد نبود بلکه در مورد معاش و امنیت شغلی کارگران و تدوین بسته حمایتی از اشتغال آفرینان بود. چه بسا که از شروع سال جدید به این سو چندین جلسه داشته ایم.
عضو کارگری شورایعالی کار اضافه کرد: به نظر می آید بعضی از کارفرمایان با شایعه به دنبال رسیدن به اهداف خود هستند و می خواهند امتیاز بگیرند. در حالیکه اگر قرار باشد تغییری در مصوبه دستمزد ایجاد شود باید جلسه رسمی شورایعالی کار با محوریت بازبینی در دستمزد سال ۱۴۰۱ کارگران برگزار گردد که تابحال چنین چیزی نداشتیم.
وی افزود: نکته مهم آن است که حتی اگر درخواستی در مورد بازبینی در دستمزد باشد نمایندگان کارگری این مورد را نخواهند پذیرفت. از سویی دیگر هم نمایندگان کارفرمایی تابحال در تمام جلسات از نحوه افزایش دستمزد دفاع کرده اند و ما مخالفتی از سوی آنها ندیده ایم.
تاجیک در مورد این که آیا امروز جلسه دیگری برگزار می شود، اظهار داشت: تا به همین لحظه هیچ خبری از برگزار جلسه نبوده است. ازاین رو جلسه ای امروز برگزار نخواهد شد.
عضو کارگری شورایعالی کار اظهار داشت: تکلیف کارفرمایان سراسر کشور پرداخت دستمزد کارگران برپایه مصوبه مزدی شورای عالی کار است و هر نوع تخلف از این مصوبه، تخلف از قانون به حساب می آید و حق پیگیری برای کارگران کشور محفوظ است.
به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر روز گذشته و به دنبال برگزاری جلسه ای بین وزیر کار با نمایندگان کارگری و کارفرمایی اخباری در خصوص تغییر دستمزد سایر سطوح مزدی برای سال ۱۴۰۱ منتشر گردید که تکذیبیه وزارت کار و نمایندگان کارگری را به دنبال داشت.

1401/02/08
14:06:41
5.0 / 5
223
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید