عبدالملكی در صحن مجلس:

انتصابات وزارت کار سیاسی نیست

انتصابات وزارت کار سیاسی نیست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به سوالی در خصوص عدم توجه به شایسته سالاری در انتصابات وزارتخانه متبوعش، اظهار داشت: انتصابات این وزارتخانه به هیچ وجه سیاسی نبوده است.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، حجت الله عبدالملکی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی درباره روند انتصابات وزارتخانه متبوع خود، اظهار داشت: ما در این وزارتخانه حدود ۳۰۰ نفر انتصابات داشتیم و حدود ۲۳۷ نفر از انتصابات از همکاران در وزارتخانه بوده اند که از آنها استفاده کردیم.
وی اضافه کرد: عده ای مانند رییس سازمان بهزیستی را در دوره ای به دلیلهای سیاسی به کار نگرفته بودند و در طول ۸ سال در مجموعه نبودند که ما آنها را برگرداندیم. همین طور ۳۹ نفر از جوانان انقلابی و مومن را به کار گرفته ایم و ما از افراد باتجربه، متخصص و انقلابی بهره برده ایم. انقلابی بودن، فسادستیزی، دست پاک بودن و متخصص بودن از معیارهای انتصابات ما بوده است و بیش از ۸۰ درصد هم از همکاران در خود مجموعه وزارتخانه منتصب شده اند. معیارها مشخص بوده و نگاه فامیلی و سیاسی در انتصابات نبوده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: با روی کار آمدن دولت مردمی عدالت گرا این حس در تمام کارکنان دستگاه های اجرائی به وجود آمده است که می توانیم به سمت عدالت در پرداخت حقوق و دستمزد برویم و پس درخواست آنها ایجاد عدالت در نظام پرداخت حقوق و دستمزد در کشور است، رییس جمهور هم بر این مساله تاکید دارد. با عنایت به این که بنده عضو شورای حقوق و دستمزد دولت هستم، موضوع عدالت در پرداخت ها را پیگپری می کنم.
عبدالملکی اضافه کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اجتماعی ترین وزارتخانه دولت می باشد که متأسفانه در دوره گذشته و در دولت دوازدهم به سیاسی و امنیتی ترین وزارتخانه تبدیل گشته بود. تعداد خیلی از اقوام و نزدیکان وزیر به کارگیری شده بودند، انتصابات سیاسی انجام شده بود که دامنه و امتداد آنها تا شرکتها و صندوق های آن هم پیش رفته بود. فعالان رسانه ای ستادهای انتخاباتی به کارگیری شده بودند و در پست های مدیریتی مستقر شده بودند، برخی از پست های کلیدی در اختیار افرادی بود که جزو محکومیان فتنه ۸۸ بودند.
وی اشاره کرد: ما در انتصابات از هیچ کسی سفارش نپذیرفتیم و فقط برمبنای معیارهایی که رییس جمهور گفته بودند و مورد تأیید مجلس بود، انتخابات را انجام دادیم. حدود ۴ هزار نفر را بررسی کردیم و امانت را به امانتدار سپردیم و این مساله ادامه هم دارد. اگر حقوق ها سر وقت داده شده، به یمن حضور همین افراد منتصب شده بوده است. اگر منافذ حقوق های نجومی بسته شد و جریان جدیدی از مبارزه با فساد را در زیرمجموعه ها شروع کردیم، همه به همت افراد جهادگر و انقلابی همین وزارتخانه بوده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: برای پیاده شدن سیاست های کلی تامین اجتماعی حتما نیاز داریم که مجلس شورای اسلامی ارتباط تنگاتنگی با دولت داشته باشد. در حوزه رفع فقر مطلق برنامه های بسیار زیادی را آغاز نموده ایم که الان در میانه این برنامه ها هستیم، در حوزه اشتغال می خواهم که یک فرصتی به بنده داده شود تا گزارشی از اقدامات در موضوع اشتغال ارائه دهیم. در موضوع کاهش لطمه های اجتماعی هم برنامه های جدی شروع شده است. در موضوع تامین اجتماعی و بازنشستگی هم اقدامات و برنامه های بسیار خوبی شروع شده است که بدون همکاری و تعامل تنگاتنگ مجلس شورای اسلامی و دولت اساسا موفق نخواهیم شد.
وضعیت وزارت کار اورژانسی است
در ادامه جلسه، حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در تشریح سوال خود، اظهار داشت: تیم وزارت کار چند هفته است که به مجلس لشکرکشی کرده اند و در محافل خصوصی با صراحت گفته اند با امکانات و اختیاراتی که دارند، وزیر را از هر چالشی در مجلس نجات می دهند. آنان امروز هم از بامداد در مجلس خیمه زده اند.
وی بیان کرد: انتخاب عبدالملکی بعنوان وزیر کار، ظلم به دولت و کشور بود. در طول این ۹ ماه نیز هیچ ملاقات و تماسی با وزیر نداشته ام تا شائبه ای پیش نیاید. وضعیت این وزارتخانه به حدی اورژانسی است که اگر به سرعت این روند متوقف نشود، به تنهایی برای زمین زدن دولت رئیسی کفایت می کند.
نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: تهی کردن این وزارتخانه از نیروهای کارآمد، باتجربه و غیرسیاسی باعث شده است تا تجمعات نوظهوری توسط کارمندان این وزارتخانه و برخی سازمان های زیرمجموعه صورت گیرد که در تاریخ این وزارتخانه بی سابقه بوده است. زمانی که وزیری بین کارکنان خود وزارتخانه مقبولیت و مشروعیت نداشته باشد، کارایی و مدیریت وی در آن مجموعه زیر سوال می رود.
موسوی لارگانی گفت: شایسته سالاری در انتصابات یکی از الزامات مدیریتی است. باید به نیروهای متخصص و کاردان و انقلابی داخل سیستم توجه کرد، اما در دوره مدیریت جدید وزارتخانه عظیم تعاون، کار و رفاه اجتماعی شاهد حجم زیادی از انتصابات برون سازمانی هستیم.
وی اشاره کرد: این انتصابات بیشتر رفیق محور بوده است که انگیزه ها را در میان نیروهای زبده و جوانان متخصص وزارتخانه از بین برده است. شاهدیم وزیر با اتوبوسی از نیروهای همراه کارنابلد وارد سیستم شده و هیچ توجهی به ظرفیتها، حجم کار و وظایف ندارد. این که وزیر و دوستانش فریاد بزنند هر کسی با ما نیست، ضد انقلاب و فاسد است، با اساس و مبانی نظام و انقلاب ناسازگار است.
موسوی لارگانی بیان کرد: معرفی داماد نظریه پرداز اقتصادی حسن روحانی و وزیر آن دولت بدون رزومه برای مدیرعاملی و عضویت در هیئت مدیره بیمه ملت با ۳ هزار میلیارد تومان پرتفوی، با وجود شعارهای پوچ مقابل مدیران دولت قبل هم همچون مواردی است که انجام شده است.

1401/02/19
07:41:12
5.0 / 5
200
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید