وزیر كار توضیح داد؛

مشمولان دریافت یارانه چگونه شناسایی شدند؟

مشمولان دریافت یارانه چگونه شناسایی شدند؟ وزیر کار اظهار داشت: برای شناسایی مشمولان یارانه، وضعیت مالی خانوارها طی دوره ۳ تا ۵ ساله بررسی گردید.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، حجت عبدالملکی در یک گفت وگوی تلویزیونی اظهار نمود: بمحض این که فردی وارد سامانه ثبت شکایات یارانه معیشتی می شود، اعتراض او ثبت خواهد شد. برای ثبت اعتراض به دهک بندی یارانه ها، فقط کافی است وارد سامانه وزارت رفاه به آدرس hemayat.mcls.gov.ir شده و اطلاعات خویش را بارگذاری کنید.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان نمود: یارانه مورد نیاز ۹۰ درصد مردم تأمین شده و در حساب دولت می باشد، پس اگر تا ۳ ماه دیگر مشخص شود فردی نیازمند بوده اما دریافتی نداشته، یارانه معیشتی ماه های گذشته هم به حساب آن واریز می شود.
وی با اشاره به اینکه ۱۰ متغیر و شاخص برای دهک بندی یارانه ها در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: شاخص هایی همچون گردش حساب، حقوق، سود سهام و سود حساب، خودرو، سفرهای خارجی و سایر موارد مدنظر است.
وزیر کار اضافه کرد: به جهت اینکه تحولات مقطعی در زندگی افراد و جابه جایی دهک ها مؤثر نباشد در دوره سه تا پنج ساله دهک بندی ها مورد توجه قرار گرفته و حساب می شود بعنوان مثال فردی خانه خریده و فروخته است که این جزو دارایی حساب نمی گردد. به جهت اینکه دهک بندی ها درگیر نوسانات نشود شاخص ها در دوره سه تا پنج ساله در فرمولی دقیق ضریب بندی می شود.
وی ضمن اشاره به این که ۲ اعتراض در یارانه مورد بررسی قرار می گیرد، اظهار داشت: کسانی که تا فروردین ماه یارانه می گرفتند و الان یارانه نگرفته اند می توانند اعتراض کنند و افراد دیگری که به هر علت یارانه دریافت نمی کردند یا از قبل و به هر علتی قطع شده بود می توانند پس از تکمیل سامانه هدفمندی یارانه ها به آن رجوع کنند.
عبدالملکی بیان داشت: افراد معترض به دهک بندی یارانه در سامانه حمایت می بینند که به چه علت و شاخص هایی دهک بندی فرد تغییر کرده است در همین رابطه پیامکی برای همه کسانی که در قبل یارانه می گرفتند و الان قطع شده ارسال شده است تا وارد سامانه حمایت شوند.
وی تصریح کرد: افراد تا ۳ ماه آینده فرصت ثبت در سامانه را دارند و اگر مستحق دریافت یارانه باشند به آنها یارانه پرداخت می شود. یارانه ها در حساب های دولتی موجود است و تقریباً برای ۷۸ تا ۷۹ میلیون نفر در نظر گرفته شده است.
وزیر رفاه ضمن اشاره به این که سامانه حمایت حالا در دسترس می باشد، اظهار داشت: امکان دارد افراد رجوع کنند و ببیند سامانه شلوغ است. محدودیت در زیرساخت ها وجود دارد ازاین رو مردم نگران نباشند.
وی اظهار داشت: چندین شماره تماس هم اعلام شده است که یکی از آنها مرکز تماس به شماره ۰۲۱۶۳۶۹ است و سال هاست که مردم با این شماره آشنا هستند و در کنار این شماره تماس، ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ هم وجود دارد.
۷.۵ میلیون نفر یارانه نمی گرفتند
عبدالملکی با اشاره به اینکه ۷ و نیم میلیون نفر یارانه نمی گرفتند، اظهار داشت: یک بخشی از آن افراد متمکن بودند حالا فرض می نماییم پنج میلیون نفر مستحق هستند این افراد می توانند در سامانه هدفمندی یارانه ها که اعلام می شود، ثبت نام کنند و فرایندی طول می کشد تا بررسی و ارزیابی شود.
وزیر رفاه بیان نمود: دهک بندی ها در پایگاه رفاه ایرانی ها صورت می گیرد، ضمن این که قانون مجلس برای بودجه ۱۴۰۱ به وزارت رفاه حکم کرده است که یارانه پردرآمدها را کاهش و کم درآمد را افزایش دهد.
وی تصریح کرد: پنج میلیون نفر یارانه بگیر جزو دهک دهم بودند که باید یارانه آنها حذف می شد.
عبدالملکی در پاسخ به برخی از اعتراض های مردمی در یارانه ها اظهار داشت: یکی از شاخص ها سفرهای خارجی بوده است که کاری بوده است ازاین رو افراد می توانند در سامانه اعتراض را ثبت کنند و پس از بررسی و عرضه مستندات، مورد رسیدگی می شود.
وی اظهار داشت: امکان دارد فردی به خاطر گردش مالی بالا یارانه اش قطع شده باشد که می تواند اعتراض کند؛ بعنوان مثال برخی از روحانیون و طلاب وجوهات شرعی را دریافت می کنند که این امر مال این افراد نیست و برای مرجعیت است که این امر قابل اعتراض است.
وزیر رفاه تصریح کرد: سفارش می نماییم حساب های شخصی از کاری جدا شود ضمن این که در سامانه با ثبت اعتراض و عرضه مستندات یارانه در صورت مستحق بودن اختصاص می یابد.

1401/02/28
22:35:28
5.0 / 5
197
تگهای خبر: خرید , معیشت , وزیر تعاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید