افزایش مسمومیت با ملاتونین در کودکان آمریکایی

افزایش مسمومیت با ملاتونین در کودکان آمریکایی کاروخدمت: نتایج یک بررسی حاکی از افزایش مسمومیت با ملاتونین در کودکان ایالات متحده است.به گزارش کاروخدمت به نقل از ایسنا، بررسی ها نشان میدهد که مسمومیت با ملاتونین در کودکان طی دهه گذشته بطور شایان توجهی بالا رفته است. این مطالعه نشان داد که بین سالهای ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۱، مراکز کنترل مسمومیت در ایالات متحده شاهد افزایش ۵۳۰ درصدی تماس هایی بودند که برمبنای آن کودکان مقادیر زیادی مکمل خواب آور مصرف کرده اند.

گفته شده بیش از ۲۶۰ هزار مورد مصرف ملاتونین گزارش شده است و از این تعداد بیش از ۲۷ هزار کودک نیاز به دریافت خدمات درمانی در یک مرکز مراقبت های بهداشتی داشته اند. دراین گزارش آمده است که بستری شدن در بیمارستان و سایر نتایج جدی ناشی از مصرف ملاتونین در کودکان از سال ۲۰۱۲ بالا رفته است که بیشتر به سبب افزایش مصرف اتفاقی دارو در کودکان پنج ساله و کمتر بوده است.

متخصصان آمریکایی تاکید نمودند که تمهیدات در نظر گرفته شده در زمینه بهداشت عمومی باید بر آگاهی بخشی در مورد افزایش میزان مصرف ملاتونین در میان کودکان و توسعه اقدامات پیشگیرانه برای از بین بردن این خطر متمرکز شود.

به گزارش لایوساینس، ملاتونین هورمونی است که بوسیله غده ای در مغز تولید می شود و به تنظیم ساعت زیستی بدن و چرخه خواب و بیداری کمک می نماید. در ایالات متحده، داروی ملاتونین بدون نسخه و بعنوان داروی خواب برای بزرگسالان و کودکان دردسترس است.

منبع:

1401/03/14
13:35:09
5.0 / 5
191
تگهای خبر: تخصص , توسعه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید