تازه ترین آمار جهانی مبتلایان و فوت شدگان کرونا

تازه ترین آمار جهانی مبتلایان و فوت شدگان کرونا کاروخدمت: بنابر تازه ترین آمار همه گیری کرونا (کووید-19)، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تا حالا به 544 میلیون و 55 هزار و 243 نفر رسیده و مرگ شش میلیون و 340 هزار و 234 نفر نیز بر اثر عفونت کووید تأیید شده است.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایسنا، بر طبق تازه ترین داده ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۸۷.۹ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان درصدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۲ میلیون مبتلا، بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.
آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۱.۶ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۹ هزار جانباخته بعد از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان شمرده می شود و بعد از آن هند با بیش از ۵۲۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی در این لیست جهانی است.
در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۰ میلیون مبتلا اکنون رکورددار مبتلاشدن در میان کشورهای این منطقه و نیز چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونائی در جهان است. روسیه هم با گذشتن از آمار ۳۸۰ هزار قربانی، اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
جدول جهانی پاندمی کرونا بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۸۷، ۹۸۱، ۵۶۸ ۱، ۰۳۸، ۲۸۹ ۲ هند ۴۳، ۲۹۶، ۶۹۲ ۵۲۴، ۸۵۵ ۳ برزیل ۳۱، ۶۹۳، ۵۰۲ ۶۶۹، ۰۶۲ ۴ فرانسه ۳۰، ۰۷۹، ۴۵۸ ۱۴۹، ۰۳۹ ۵ آلمان ۲۷، ۲۰۴، ۴۷۸ ۱۴۰، ۲۹۲ ۶ انگلیس ۲۲، ۴۷۲، ۵۰۳ ۱۷۹، ۵۳۷ ۷ روسیه ۱۸، ۳۹۵، ۱۷۹ ۳۸۰، ۴۰۱ ۸ کره جنوبی ۱۸، ۲۷۶، ۵۵۲ ۲۴، ۴۴۱ ۹ ایتالیا ۱۷، ۸۴۴، ۹۰۵ ۱۶۷، ۷۰۳ ۱۰ ترکیه ۱۵، ۰۸۵، ۷۴۲ ۹۸، ۹۹۶ همین طور ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۳۴ هزار و ۵۹۷ مورد مبتلاشدن و ۱۴۱ هزار و ۳۶۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه ۱۷ در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
برمبنای آمار فوق بعد از ایالات متحده، هند و برزیل، تا حالا در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، ژاپن، هلند، استرالیا، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، پرتغال، کره شمالی، مالزی، تایلند، اتریش، رژیم صهیونیستی، بلژیک، آفریقای جنوبی، جمهوری چک، کانادا، شیلی، فیلیپین، سوئیس، پرو، یونان و تایوان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده است.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
همین طور در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.
منبع:

1401/03/29
10:28:40
5.0 / 5
163
تگهای خبر: آمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید