نهضت اشتغال زایی بنیاد بركت در مناطق محروم ادامه دارد؛

ایجاد 300 هزار شغل برکت امسال

ایجاد 300 هزار شغل برکت امسال کاروخدمت: مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از ایجاد ۳۰۰ هزار فرصت شغلی امسال اطلاع داد.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایسنا، محمد ترکمانه اظهار داشت: بنیاد برکت سال جاری ۱۰۰ هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور را در مناطق محروم و روستایی کشور راه اندازی می نماید که سبب ایجاد ۳۰۰ هزار فرصت شغلی به شکل مستقیم و غیرمستقیم برای مردمان این مناطق می شود.

مدیرعامل بنیاد برکت اشاره کرد: در جلسه شورای عالی اشتغال کشور با حضور رئیس جمهور مقرر شد بنیاد برکت باتوجه به زیرساخت ها، توانایی ها و فعالیت هایش در حوزه توانمندسازی بخصوص متمرکز در مناطق محروم، ایجاد ۳۰۰ هزار شغل از یک میلیون شغل تعهد شده توسط دولت را در سال ۱۴۰۱ برعهده بگیرد.

به قول ترکمانه، بنیاد برکت هم اکنون در ۱۲ هزار روستای کشور با پوشش ۴۰ درصد جمعیت روستایی حضور دارد و تا به امروز ۲۰۰ هزار طرح اقتصادی را در حوزه های اجتماعی و راه اندازی مشاغل خرد، کوچک و خانگی در این مناطق به بهره برداری رسانده است.

وی ادامه داد: رسالت و تمرکز ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت پیشرفت مناطق محروم با تمرکز بر روستاها، حاشیه شهرهای بزرگ و شهرستان های کوچک است. هم اکنون تمرکز بنیاد بر اشتغال های خرد و خانگی و کوچک در این مناطق است.

مدیرعامل بنیاد برکت درباره کارهای جدید در حوزه اشتغال زایی توضیح داد: سال جاری بحث تکمیل کردن زنجیره های ارزش اقتصادی در این مناطق را هم در دستور کار داریم. تسهیل گران بنیاد از شروع راه اندازی یک شغل تا مرحله تولید، فروش و حتی صادرات محصول نهایی در کنار کارآفرین خواهند بود.

ترکمانه افزود: بنیاد برکت فرایند اشتغال زایی را به شبکه مجریان و تسهیل گران خود و حلقه های میانی که متشکل از مردم هستند سپرده است. کار اصلی بنیاد هم اکنون نظارت و کمک به فرایند اشتغال زایی است. شبکه ۱۰۰۰ نفری مجریان و تسهیل گران بنیاد برکت که از خود مردم هستند در مناطق محروم و روستایی سراسر کشور خدمت می کنند.

وی بر نیاز کشور به جهاد اقتصادی اصرار کرد و اظهار داشت: جهاد واژه مقدسی است و باید همراه با هدف باشد. جهاد یک روح است که باید با یک هدف متعالی گره بخورد. در ابتدای انقلاب کشور نیازمند کارهای سازندگی و عمرانی بود که حضرت امام(ره) باتوجه به همین نیاز دستور تاسیس جهاد سازندگی را دادند. اولویت امروز کشور اما متفاوت شده و نیازمند جهاد اقتصادیست.

مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: کارهای بزرگی که در حوزه های مختلف و همچون اشتغال زایی و توانمندسازی اقتصادی مناطق محروم انجام شده حاصل کار جهادی و به کارگیری گروههای جهادی است. اگر می خواهیم کار جهادی نماییم باید از قواعد و قوانین دست و پا گیر و بوروکراسی اداری خلاص شویم.
منبع:

1401/04/06
12:12:16
5.0 / 5
189
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید