وزیر كار:

نرخ بیکاری خراسان رضوی از میانگین کشوری کمتر است

نرخ بیکاری خراسان رضوی از میانگین کشوری کمتر است به گزارش کاروخدمت، مشهد ـ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: نرخ بیکاری در خراسان رضوی از میانگین کشوری کمتر است ولی توقع ما از استان خراسان رضوی بالاتر است.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، صولت مرتضوی ظهر پنجشنبه در کارگروه اشتغال خراسان رضوی اظهار نمود: نرخ بیکاری در خراسان رضوی از میانگین کشوری کمتر است ولی توقع ما از استان خراسان رضوی بالاتر است و مهم ترین مشکل نیز، خروج منابع مالی از استان است که اگر این مشکل حل شود، خراسان رضوی هیچ مشکل دیگری ندارد و البته این مورد هم ریشه تاریخی دارد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: با وجود تلاش هایی که برای ایجاد اشتغال در خراسان رضوی صورت گرفته است، آمار عرضه شده نشانگر آن است که میزان تحقق اشتغال در این استان کمتر از تعهد سالانه است.
وی افزود: یکی از تکالیف موجود در قانون، تسهیلات تکلیفی است که با استجازه از رهبر معظم انقلاب باید شرایط استفاده مناسب از آن برای حل مشکلات کشور با تلاش همه جانبه به نتیجه برسد.
مرتضوی بیان نمود: بیشتر از سه هزار میلیارد تومان تسهیلات تکلیفی در مصوبات دولت، بانک مرکزی و بانکهای عامل در مصوبات سفر ریاست جمهوری در نظر گرفته شده است که پیشرفت خوبی ندارد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: باید از ظرفیت کارآفرینانی که احتیاج به تسهیلات ندارند به خوبی استفاده گردد بعنوان مثال خیلی از آنها تمایل دارند در حوزه ساخت هتل اقدام نمایند، که نیازمند مجوزهایی است و خود این مورد امکان ایحاد اشتغال در استان را زیاد می کند.
وی ادامه: با عنایت به فروکش کردن بحران کرونا و افزایش ورود زائر به استان خراسان رضوی، میتوان از این ظرفیت بخصوص در حوزه گردشگری سلامت بهره برد و امید است با پیگیری مسئولان استان، مبحث عقب ماندگی استان نسبت به تعهدش در زمینه ایجاد اشتغال جبران شود و برای تحقق این امر باید قرارگاه اشتغال در استانها ایجاد و پیگیری شود که فرمانده آن هم استاندار همان استان است و بانکهای عامل و ادارات هم باید در این خصوص و بر مبنای تکلیف قانونی انجام وظیفه کنند.


منبع:

1401/08/14
13:48:18
5.0 / 5
127
تگهای خبر: آمار , اشتغال , بیكاری , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید