۸۰ درصد تماس گیرندگان با خط ملی اعتیاد زن هستند

۸۰ درصد تماس گیرندگان با خط ملی اعتیاد زن هستند کاروخدمت: رییس گروه پیش گیری از اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از برقراری 220 هزار تماس با «خط ملی اعتیاد» طی هشت ماه سال جاری آگاهی داد.


ماریت قازاریان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به این که طی هشت ماه سال جاری حدود ۲۲۰ هزار نفر با خط ملی اعتیاد ( ۰۹۶۲۸) تماس گرفته اند، اظهار داشت: سوالات تماس گیرندگان اکثرا درباب نوع مواد مخدر، کمپ ها، دستگیری و آدرس مراکز درمانی است، اما عمده ترین نوع سوالات درباب مراکز درمانی دولتی است که اپراتورها آنها را به سمت مراکز بهزیستی ارجاع می دهند.
وی با اعلان اینکه بیش از ۸۰ درصد این تماس گیرندگان زن هستند، اضافه کرد: بیشتر تماس گیرندگان زنانی هستند که اعتیاد ندارند.
رییس گروه پیش گیری از اعتیاد سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به این پرسش که بیشترین سوالات درباب کدام ماده مخدر است؟ اظهار داشت: هم اکنون بالاترین سوالات درباب شیشه و بعد از آن گل است. البته این به مفهوم این نیست که تماس گیرندگان خودشان مصرف کننده شیشه هستند، بلکه سوالاتی که درباب مخدر شیشه مطرح می شود بیشتر است و بعد از شیشه بیشتر سوالات درباره ی گل است.
بگفته قازاریان، بیشتر تماس گیرندگان در سنین بین ۲۵ تا ۴۰ سال است.
ایشان سپس از برنامه سازمان بهزیستی برای بسط فعالیت پیش گیری از اعتیاد آگاهی داد و اظهار داشت: خط ملی اعتیاد به شماره تلفن ۰۹۶۲۸، مرکز تلفنی برای ارائه راهکارهای پیش گیری از مصرف مواد، راهنمایی در حوزه درمان اعتیاد و ارجاع به مراکز درمان و بازتوانی اعتیاد است و در این جهت سازمان بهزیستی می خواهد تا سامانه ای هوشمند و در قالب اپلیکیشن را نیز در کنار خط ملی اعتیاد فعال کند.1401/09/06
12:02:56
5.0 / 5
234
تگهای خبر: زنان , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید