وزیر تعاون:

ایجاد 1 و نیم میلیون شغل

ایجاد 1 و نیم میلیون شغل به گزارش کاروخدمت، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: میزان اشتغال به وجود آمده در کشور از یک میلیون شغل فراتر رفت و به 1.5 میلیون شغل رسیده است.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، سید صولت مرتضوی شامگاه پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اظهار اینکه میزان اشتغال تعهد شده در استان در آخر سال ۱۰۸ درصد محقق شده است، اضافه کرد: همین طور در سامانه رصد تعاون مازندران آمار اشتغال قابل رصد و راستی آزمایی است.
وی اظهار داشت: مازندران بر طبق گزارش منابع رسمی رتبه دوم ایجاد اشتغال دارد و از تلاش مسئولان استان قدردانی می نماییم.
وی با تاکید براین که در سال آینده باتوجه به منابع به وجود آمده در زمینه اشتغال خصوصاً دانش بنیان تلاش شود، اظهار داشت: از ظرفیت ها و مزیت های استان در زمینه اشتغال باید بهره گیری شود.
وزیر تعاون با اظهار اینکه میزان اشتغال به وجود آمده در کشور از یک میلیون و ۵۰۰ هزار شغل فراتر رفته است، اظهار داشت: گزارش نهادهای آماری موید این مساله است و کاهش نرخ بیکاری نیز این مسئله را تائید می کند.
مرتضوی اشاره کرد: در سامانه رصد وزارت تعاون، استانداری ها و ادارات کل تعاون استان نیز موید ایجاد یک میلیون و ۵۰۰ هزار فرصت شغلی است و این اشتغال به شیوه های مختلف قابل راستی آزمایی است.
وزیر تعاون با اظهار اینکه در هفته های آتی باید حداقل حقوق دستمزد را مشخص نماییم، اظهار داشت: کارگروه تعیین مصادیق حقوق و دستمزد در زمینه معاونت روابط کار به وجود آمد وبه صورت سه جانبه گرایی درحال تلاش هستند تا با کسب نظرات نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت اقدام نمایند.
وی اظهار داشت: تعیین حقوق و دستمزد باید بر طبق تناسبی شامل سبد معیشت صورت گیرد و همه استانها نیز باید با رویکرد سه جانبه گرایی گزارش ها را تقدیم وزارتخانه کنند.
مرتضوی نرخ تورم و لایحه بودجه را همچون شاخص ها برای تعیین نرخ دستمزد بیان کرد و اظهار داشت: امیدواریم هفته آتی با حضور نمایندگان دولت، کارگران وکارفرمایان به جمع بندی دراین زمینه برسیم.


منبع:

1401/12/26
23:23:28
5.0 / 5
182
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید