در حاشیه مراسم انعقاد تفاهم نامه مطرح شد؛

حرکت جهادی بخش خصوصی برای احیای تعاون

حرکت جهادی بخش خصوصی برای احیای تعاون به گزارش کاروخدمت، در جهت هم افزایی برای توسعه بخش تعاون، تفاهمنامه همکاری درخلال اتّحادیه تعاونی های عمرانی تهران و خانه تعاونگران ایران منعقد گردید.


به گزارش کاروخدمت به نقل از روابط عمومی اتّحادیه تعاونی های عمرانی تهران، در جهت نیل به اهداف و مأموریت های تعیین شده در قانون، این اتّحادیه تفاهمنامه همکاری با خانه تعاونگران ایران بعنوان یکی از تشکل های مطرح در حوزه تعاون به امضا رساندند.
در این تفاهمنامه طرفین توافق کردند تا در حوزه ترویج فرهنگ بخش تعاون در چارچوب برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت برنامه هایی را توسط کارگروه های مشترک تهیه و تدوین نمایند.
یکی دیگر از مفاد این تفاهمنامه عرضه طرح و برنامه عملیاتی برای ترمیم دیدگاه عمومی و اعتماد سازی برای بخش تعاون است.
از دیگر مباحثی که در این تفاهمنامه بر اجرای مشترک آن تاکید شده میتوان به تألیف کتاب و اجرای طرح های پژوهشی و مطالعاتی در حوزه تعاون و عمران با استفاده از تجربیات و الگوهای کشورهای موفق اشاره نمود.
در مراسم امضا این تفاهمنامه، دکتر خشایار باقرپور مدیرعامل اتحادیه تعاونی های عمرانی تهران ضمن تاکید بر آمادگی اتحادیه برای همکاری با تمام فعالان بخش تعاون، عمران و صنعت ساختمان اظهار نمود: ما در این اتحادیه ظرفیت های بسیار بالایی برای تعامل با تعاونی ها، تشکل ها و همینطور فعالان بخش صنعت ساختمان فراهم نموده ایم.
به گفته وی هدف از ایجاد این ظرفیت ها، بالا بردن سطح دانش علمی، عملیاتی و مدیریتی و در یک کلام تخصص فعالان اقتصاد، صنعت ساختمان و بخصوص تعاون است. برای این منظور مبادرت به راه اندازی بخش مشاوره حقوقی، آموزش و پژوهش تعاون و همینطور مرکز حل اختلاف و داوری نموده ایم.
وی تاکید کرد: این بخش ها در اتحادیه تعاونی های عمرانی تهران آمادگی کامل دارند تا با در اختیار گذاشتن امکانات و دانش موجود، مشکلات تعاونی ها و مدیران و فعالان را در حوزه صنعت ساختمان برطرف کرده و گام کوچکی برای افزایش اعتماد عمومی به این بخش مهم و تاثیر گذار اقتصاد بردارند.
در ادامه مراسم دکتر علی حسین شهریور دبیر کل خانه تعاونگران ایران ضمن اشاره به ظرفیت های بالای بخش تعاون در اقتصاد کشور بر این نکته تاکید کرد: تشکل ها و مجموعه هایی نظیر اتحادیه تعاونی های عمرانی تهران می توانند با ایفای نقش و استفاده از توانمندی و تخصص خود در این حوزه بسیار مؤثر بوده و دولت ها هم می بایست با نگرشی جدید به بخش تعاون و توانایی آن در حل معضلات اقتصادی، از تمام ظرفیت های موجود برای رفع موانع اقتصادی بهره ببرند.
به گفته دبیرکل خانه تعاونگران ایران مبحث آموزش، جایگاه بسیار مهمی در افزایش بهره وری و ایجاد اشتغال پایدار در کشور دارد. ازاین رو این تشکل مبادرت به برگزاری دوره های آموزش تخصصی از سطح جامعه کارگری تا دکترای حرفه ای در انواع رشته ها و مشاغل نموده و در انتهای دوره ها مدرک فنی و حرفه ای به شرکت کنندگان عرضه خواهد شد.


منبع:

1401/09/01
16:53:18
5.0 / 5
226
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تخصص , تعاونی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید