احتمال مبتلاشدن به سویه دلتا در افراد واکسینه شده چقدر است؟

احتمال مبتلاشدن به سویه دلتا در افراد واکسینه شده چقدر است؟ خراسان رضوی بگفته نیویورک تایمز، این میزان، احتمالی است که روزانه یک فرد واکسینه شده با گسترش عفونت به کووید-19 با آن مواجه می شود. در مناطقی که میزان واکسیناسیون بالایی دارد احتمال مبتلاشدن به کووید در افراد واکسینه شده، روزانه به یک در 10 هزار نزدیک است.


به نقل از نیوز گات، بر طبق این میزان شانس روزانه مبتلاشدن به کووید در ۱۰ هزار وجود دارد و بیش از سه ماه طول می کشد تا ریسک مجموع به یک درصد برسد.
این ارقام برمبنای داده های یوتا، ویرجینیا و منطقه سیاتل است که به ۵۳ درصد از آمریکایی هایی که کاملا واکسینه شده اند اطمینان می دهد که کمتر در معرض مبتلاشدن قرار دارند و نگرانی هایی را که مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریها در ماه جولای ایجاد کرد را کم می کند. این مرکز اعلام نموده بود که افراد واکسینه شده حدودا همان میزان بار ویروسی نوع دلتا را در بینی و حلق خود دارند که افراد واکسینه نشده آنرا حمل می کنند.
تایمز می نویسد: با این وجود، در هفته های اخیر داده های بیشتری در دسترس قرار گرفته و نشان میدهد که تصویر واقعی کمتر نگران کننده است. دلتا حدودا برای همه شانس مبتلاشدن به کووید را افزایش داده است اما اگر واکسینه شده اید، عفونت کووید همچنان غیر معمول است و این بارهای ویروسی زیاد به همان اندازه که در ابتدا به نظر می رسید نگران کننده نیستند.
تایمز در ادامه نوشت: در یک فرد واکسینه نشده، بار ویروسی شبیه ارتش دشمن است که با مقاومت کمی مواجه می باشد. در فرد واکسینه شده، سیستم ایمنی بدن واکنش قدرتمندی را نشان میدهد و تمایل دارد به سرعت بر مهاجم غلبه کند که زمان آن اغلب پیش از این است که بدن میزبان بیمار شود یا دیگران را آلوده کند.
تایمز توضیح داد که بار ویروس ها در ابتدا از نظر اندازه مشابه بود.
تایمز هشدار می دهد که محاسبات آن برمبنای موارد مستند است. ممکنست تعداد بیشتری از عفونت های پیشرفت کننده وجود داشته باشند اما آنقدر شدید نیستند که فرد، مورد آزمایش قرار گیرد و این بیماران بدون علامت کمتر احتمال دارد کووید-۱۹را گسترش دهند.
با وجود اثربخشی واکسن ها، آمریکایی ها هنوز از این ویروس می ترسند. در نظرسنجی جدید سایت ABC News/ واشنگتن پست، حدودا نیمی از بزرگسالان خطر مبتلاشدن به ویروس کرونا را متوسط یا زیاد ارزیابی کردند، حتی اگر ۷۵ درصد از بزرگسالان حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده باشند.
در حقیقت، خطر مبتلاشدن به هر نوع ویروس برای افراد واکسینه شده اندک است و خطرات بیماری شدید ناچیز مشخص شده است.1400/06/17
11:54:20
5.0 / 5
95
تگهای خبر: سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید