نماینده مجلس:

تعاونی ها جایگزین افراد خاص در واگذاری طرح های عمرانی شوند

تعاونی ها جایگزین افراد خاص در واگذاری طرح های عمرانی شوند کاروخدمت: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: بخش اعظمی از طرح های عمرانی بصورت رانتی به افراد خاص واگذار می شود در صورتیکه این طرح ها را می توان در قالب تعاونی به جوانان واگذار کرد.به گارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما، حسن محمدیاری اضافه کرد: ما می توانیم از ظرفیت تعاونی ها برای افزایش اشتغالزایی استفاده نمائیم، اما تا حالا به اندازه کافی از این ظرفیت استفاده نشده است.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درخواست شغل را بیشترین دغدغه نمایندگان در مراجعات مردمی برشمرد و اظهار داشت: تعاونی ها می تواند در اشتغالزایی مؤثر باشند.
وی با تاکید بر این که ما برای پشتیبانی از تعاونی ها قانون کم نداریم، افزود:، اما تا حالا قوانین حمایت و توسعه تعاونی ها بخوبی اجرائی نشده است.
عضو کمیسیون اجتماعی افزود: اگر بخواهیم اشتغال را سر و سامان دهیم باید حمایت نماییم که همه وزراتخانه ها طرح های عمرانی خود را، همچون شرکت های دانش بنیان با ترک تشریفات به تعاونی ها واگذار کنند، اما با وجود قانون لازم در این خصوص، تا کنون هیچ طرح عمرانی بدون ترک تشریفات به تعاونی ها واگذار نشده است.
محمدیاری با تاکید بر این که در زمینه تعاونی ها قوانین خوبی تدوین و تصویب شده، اما اجرائی نشده است، اظهار داشت: افزایش نظارت بر قوانین در دستور کار نمایندگان کمیسیون اجتماعی مجلس قرار گرفته و اگر تخلفی باشد باید حتما به مراجع ذیصلاح ارجاع شود.
عضو کمیسیون اقتصادی اضافه کرد: قانونگذار در زمینه نظارت، قوانین خوبی همچون معرفی دستگاه های متخلف به دستگاه قضائی پیش بینی کرده که باید با جدیت بیشتری پیگیری شود.
وی در آخر اظهار داشت: هم اکنون قانون رسمی شدن ایثارگران را نهادها و وزرات خانه ها زیادی اجرائی نمی کند، که می تواینم به قوه قضائیه ارجاع دهیم ضمن این که به دنبال اجرای این مساله در بخش تعاونی ها نیز هستیم


منبع:

1400/06/18
10:38:58
5.0 / 5
72
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید