وزیر كار:

جلسات شورای عالی کار باید سه ماه یک دفعه اجرا شود

جلسات شورای عالی کار باید سه ماه یک دفعه اجرا شود به گزارش کاروخدمت وزیرکار با اعلان اینکه جلسات شورای عالی کار باید هر سه ماه یک دفعه برگزار شود، اظهار داشت: مشکلاتی که خارج از اختیارات وزارتخانه است را در دولت پیگیری می کنم.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، حجت الله عبدالملکی امروز در جمع تشکل های صنفی کارگران کشور با اشاره به اینکه جلسات شورایعالی کار حداقل باید سه ماه یک دفعه برگزار گردد عنوان کرد: دغدغه نمایندگان تشکل های کارگری همچون رفاه کارگران، امنیت شغلی، مسکن و رفاه اجتماعی به موضوع کلان کشور بر می گردد؛ به عنون مثال هر یک درصدی که تورم افزایش می یابد قسمتی از رفاه جامعه همچون رفاه کارگران تحت تأثیر قرار می گیرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: اگر رییس جمهور یک فرد اقتصاددان را در رأس وزارت تعاون قرار داده به این علت است که دغدغه دارد تا رفاه کارگران با محوریت کنترل تورم و ایجاد اشتغال تامین شود.
وی خطاب به نمایندگان تشکل های حاضر در جلسه افزود: از همه شما درخواست می کنم که گزارشی در مورد مشکلات صنفی و راه حل ها به بنده ارائه نمایید. ما اهتمام می نماییم این مسائل را در کمیته های تخصصی مسکن، دستمزد و قراردادهای کارگری دسته بندی و راهکار ها را دنبال نماییم.
عبدالملکی اضافه کرد: در این کمیته ها برخی از نمایندگان کارگران نیز حضور خواهند یافت و از مجلس نیز نمایندگانی مانند آقایان بابایی وعنابستانی در این کمیته عضو خواهند شد تا در نتیجه دستورالعمل عملیاتی از این کمیته ها حاصل شود.
وزیر کار اظهار داشت: همین طور قسمتی از مشکلات جامعه کارگری خارج از اختیارات وزارت خانه است و باید در دولت پیگیری شود که قول قطعی می دهم حتما این مسائل را در دولت پیگیری نماییم.
وی خاطرنشان کرد: رییس جمهوری دغدغه مسائل کارگران را دارد و در سطح مجلس نیز با یک مجلس انقلابی مواجه هستیم. ازاین رو امیدواریم کارها جلو برود و مشکلات حل شود.


منبع:

1400/06/26
13:31:59
5.0 / 5
215
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تخصص , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید