35 سالگی، میانگین سن لطمه دیدگان رانندگی در ایران

35 سالگی، میانگین سن لطمه دیدگان رانندگی در ایران به گزارش کاروخدمت معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: میانگین سن افرادی که در حوادث رانندگی در ایران گرفتار لطمه می شوند، ۳5 سال است.به گزارش کاروخدمت به نقل از ایسنا فاطمه رضوان مدنی در همایش یادبود قربانیان سوانح ترافیکی که بامداد امروز برگزار شد، اظهار نمود: حوادث ترافیکی از علت های عمده درگیر شدن افراد ۵ تا ۲۹ سال است.

وی با اعلان اینکه بر طبق آمار سازمان جهانی بهداشت یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر جان خودرا در حوادث از دست می دهند و ۲۰ تا ۵۰ میلیون نفر نیز گرفتار مصدومیت می شوند، اظهار داشت: در کشورهای دارای درآمد پایین و متوسط میزان لطمه های ناشی از تصادف بیشتر است.

رضوان مدنی در ادامه اظهار نمود: میانگین سن افرادی که در حوادث رانندگی در ایران گرفتار لطمه می شوند، ۳۵ سال است همین طور در دو دهه اخیر شاهد این بوده ایم که سالانه حدود ۲۰ هزار نفر بر اثر تصادفات جان خودرا از دست می دهد و ۵۰۰ هزار نفر بر اثر تصادفات گرفتار مصدومیت می شوند.

معاون توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی اظهار داشت: یکی از اشکالات حوادث ترافیکی، لطمه های نخاعی است چونکه کیفیت زندگی، اشتغال و ارتباط فرد گرفتار مشکل می شود.

وی با اعلان اینکه آمارهایی که افراد در تصادفات گرفتار ضایعه نخاعی می شوند در سال زیاد است و می طلبد اقدامات خوبی انجام دهیم، اظهارکرد: ما در رابطه با معلولیت ها اقدامات مختلفی انجام می دهیم که آموزش در پایه دهم و یازدهم یکی از این اقدامات است همین طور می طلبد ما در کنار هم با همکاری سایر نهاد ها درصدی از بودجه خودرا برای فرهنگ سازی مردم به کار گیریم.

رضوان مدنی اضافه کرد: بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند که ۲۷ هزار نفر دارای لطمه نخاعی هستند همین طور برای افرادی که امکان نگهداری در خانواده ندارد، مراکز شبانه روزی داریم.

وی با اشاره به این که به تمام کسانی که بر اثر تصادفات بسترگرا شدند، یک میلیون تومان پرداخت می نماییم، اظهار داشت: البته همه این خدمات هیچ کدام کافی نیست و باید کاری نماییم که این افراد زندگی بهتری داشته باشند.

منبع:

1400/07/22
13:44:51
5.0 / 5
248
تگهای خبر: آمار , اشتغال , توسعه , حوادث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید