گفتگوی مهر با كارگردان سریال؛

هنوز سرجوخه واقعی را ندیده اید

هنوز سرجوخه واقعی را ندیده اید به گزارش کاروخدمت کارگردان سرجوخه از خصوصیت ها و سختی های ساخت این سریال که این شب ها از شبکه سه درحال پخش است سخن گفت.احمد معظمی کارگردان سریال «سرجوخه» درباره این مجموعه و سختی های ساخت آن در قیاس با دیگر سریال هایی که با همکاری ابوالفضل صفری بعنوان تهیه کننده ساخته است به خبرنگار مهر اظهار داشت: «سرجوخه» مثل همه کارهای قبلی سخت و پیچیده بود چون تعداد لوکیشن ها و بازیگران زیادی داشتیم. پروداکشن سنگینی هم داشت و اجرای صحنه ها سخت بود بگونه ای که نمی توانستیم آنها را ساده برگزار نماییم و اینها سبب شد زمان فیلمبرداری کار بیشتر شود.
وی ضمن اشاره به این که تمرکز بیشتر روی بخش های امنیتی بود یا اجتماعی اظهار داشت: مجموعه «سرجوخه» قصه ای اجتماعی است که از دل جامعه می آید و برای همین شخصیت ها هم درگیر مشکلات و آرزوهای خود هستند که در کنار آن یک بخش امنیتی و اکشن هم دارد.
کارگردان «سرجوخه» درباره چالش های کرونا هم خاطرنشان کرد: ما به علت کرونا هم دائم درحال تعویض نیروها بودیم و هم سختی های زیادی در بخش فیلمبرداری ایران و کشورهای خارجی داشتیم اما سعی کردیم خروجی بگونه ای باشد که مردم کار را دوست داشته باشند و خیلی زحمت کشیده شد که کار در شأن مردم باشد.

وی درباره شخص «سرجوخه» در این سریال که دیده نشده است اظهار داشت: سرجوخه یکی از کاراکترهای اصلی سریال است که ما او را در طول پخش ندیدیم و نهایت در فینال کار این شخصیت دیده می شود.
معظمی که در این سریال هم به سبک مجموعه هایی چون «خانه امن» سراغ چهره های کمتر دیده شده رفته است در اینباره اظهار داشت: بازیگرانی که تاکنون دیده نشدند در این سریال حضور داشتند چهره هایی که بازیگرند اما معروف نبودند و برای خود من بازیگری آنها مهم بود. بازیگرانی داریم که تلاش کردند و انگیزه هم داشتند تا خوب خویش را ارائه نمایند.
وی افزود: به نظرم فیلمنامه مشخص می کند که چه بازیگری برای یک نقش انتخاب گردد. ما توانایی پرداخت برخی دستمزدها را نداریم در شبکه خانگی دستمزدهای بالا می پردازند و حتی زمانی گفته شد به بیتکوین این مبالغ دریافت می شود. با این وجود براوردها در تلویزیون آنقدر نیست که حجم زیادی به سمت بازیگر برود. ازاین رو میتوان بگونه ای دیگر هزینه کرد که بازیگران مستعد بیاورید و بتوانید با همان بازیگران کاری را بسازید که مردم هم دوست داشته باشند.

کارگردان «سرجوخه» خاطرنشان کرد: شرایط بازیگران چهره بگونه ای است که سخت تر میتوان از حضور آنها بهره گرفت و خودم هم دوست ندارم از بازیگران تکراری استفاده کنم بخصوص برای قصه هایی مثل «سرجوخه» که چهره های کمتر دیده شده به باورپذیری قصه توسط تماشاگر کمک می نماید. این رویکرد برای من خیلی مهم بود و حتی تک سکانس های ما هم بازیگر بودند.
وی درباره نحوه کار در کشورهای خارجی هم توضیح داد: کار در این کشورها سختی های زیادی داشت. ما طراحی ای داشتیم که شاید در اجرا سخت بود اما دستیاران من آنرا به انجام رساندند. استوری برد و پلان ها داده شد و با من تصویری در تماس بودند. شب به شب هم برای من تصاویر را می فرستادند تا روی آنها نظر بدهم و اگر نکته ای داشت رفع می کردیم.
معظمی درباره علاقه مخاطب به این سریال ها اظهار نمود: من هنوز معتقدم «خانه امن» را خیلی ها دیدند و خیابان ها را خلوت کرد چون می دیدم که سریال های اجتماعی و امنیتی مخاطب خویش را پیدا کرده است. این سریال به لحاظ ساختاری با خانه امن خیلی متفاوت بود چون قصه به روزی بود و فیلمنامه چندین بار توسط نویسنده بازنویسی شد حتی نظرهای مختلف تهیه کننده و… اعمال می شد تا روی فیلمنامه و قصه کار اساسی صورت بگیرد.
وی در انتها اظهار داشت: این نکته را به هم صنفی های خودمان می گویم که بسنده نکنیم که حتما همه بازیگران چهره باشند، به بازیگران جوان فرصت بدهیم ما موظفیم استعدادهای تازه ای به سینما و تلویزیون تزریق نماییم.

1400/09/01
16:09:50
5.0 / 5
226
تگهای خبر: كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید