قرنطینه الزامی آبله میمونی در بلژیک

قرنطینه الزامی آبله میمونی در بلژیک به گزارش کاروخدمت بلژیک نخستین کشوری است که قرنطینه الزامی به خاطر آبله میمونی را بیان نمود.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایسنا، رسانه ها گزارش کردند که بلژیک نخستین کشوری است که قرنطینه ۲۱ روزه و الزامی آبله میمونی را مطرح کرده است چون که حالا ۱۴ کشور شیوع این بیماری ویروسی را تایید نموده اند و پزشکان درباره افزایش قابل توجه موارد مبتلا شدن در انگلیس اخطار داده اند.
مقامات بهداشت بلژیک اعلام کردند: بعد از ثبت سه مورد مبتلا شدن در این کشور، افرادی که به این ویروس مبتلا شده اند، باید به مدت سه هفته خویش را ایزوله کنند.
نخستین مورد عفونت روز جمعه در بلژیک به ثبت رسید.
قرنطینه الزامی آبله میمونی در بلژیک در حالی مطرح شده که پزشکان انگلیسی نسبت به افزایش قابل توجه موارد مبتلا شدن اخطار داده و واکنش دولت برای مهار شیوع آن بسیار حیاتی می باشد. ۱۱ نفر دیگر در این کشور به این ویروس مبتلا شدند و مجموع آنها به ۲۰ نفر رسیده است.
این عفونت ویروسی نادر که معمولاً در مناطق گرمسیری غرب و مرکز آفریقا مشاهده میشود، می تواند از راه تماس بسیار نزدیک با فرد آلوده منتقل شود. آبله میمونی معمولاً خفیف است و اغلب بیماران طی چند هفته بدون درمان بهبود پیدا می کنند.
به گزارش بیزینس استاندارد، این بیماری که نخستین بار در میمون ها پیدا شد، از راه تماس فیزیکی نزدیک از فردی به فرد دیگر منتقل می شود.1401/03/02
11:43:55
5.0 / 5
202
تگهای خبر: استاندارد , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید