استاندار تهران:

۳۸ شهرک صنعتی خصوصی در استان تهران ایجاد می شود

۳۸ شهرک صنعتی خصوصی در استان تهران ایجاد می شود به گزارش کاروخدمت استاندار تهران از تبدیل لکه های صنعتی بدون ساماندهی به ۳۸ شهرک صنعتی قانونی اطلاع داد.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، محسن منصوری استاندار تهران در همایش تقدیر از کارآفرینان برتر استان تهران ضمن اشاره به این که کارآفرینی مهم ترین فرآیندی است که باید در دولت از آن حمایت نماییم، اظهار داشت: مهم ترین حلقه تولید سرمایه انسانی زبده، نخبه و انقلابی است. ما هیچ کمبودی در استان تهران برای تولید نداریم و مزایایی چون بازار بزرگ مصرف، سرمایه های نقدی و غیرنقدی، کریدورهای حمل و نقلی مختلف و دسترسی به بازارهای مختلف، همجواری با استانهای پرجمعیت و نهایتا جامعه فعال کارگری را داریم.
وی اضافه کرد: باید مسیر تولید را هموار نماییم. موانع را از پیش راه تولید کننده برداریم. ازاین رو به دنبال اصلاح قوانین و حذف آیین نامه های دست و پا گیر هستیم که بخشی از آنها انجام شده است.
منصوری به اصلی ترین گره محدودیت تولید در تهران که همان منع ایجاد واحد تولیدی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران بود و در سال ۱۳۴۶ مصوب شده بود، در این دولت با یک کار جهادی اصلاح و ظرف کمتر از شش ماه آیین نامه جدید ابلاغ گردید.
استاندار تهران با تاکید بر این که آیین نامه جدید به نفع محیط زیست است، خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اقدامات دیگر ساماندهی لکه های صنعتی بود که ۱۳ هزار واحد صنعتی غیرساماندهی شده داشتیم. در این دولت ۳۸ لکه صنعتی را به شهرک صنعتی خصوصی تبدیل کردیم. همینطور معادن شن و ماسه غیرقانونی را قانونی کرده و شهرستان فیروزکوه از محدودیت ایجاد واحد صنعتی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری حذف شد.
منصوری ضمن اشاره به کمک های استانداری تهران به تولید کنندگان که بعضاً منجر به افزایش اشتغال بین ۳۰۰ تا هزار نفر برای واحدهای صنعتی مختلف شد، تاکید کرد: یک مجموعه صنعتی در ملارد هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای تولید سرمایه گزاری نموده بود اما به علت بدهی ۱۲۰ میلیارد تومانی به یک بانک اجازه فعالیت نداشت که به دستور رئیس جمهور ۲۵۰ میلیارد تومان وام دریافت کرد که هم کسری بدهی این تولید کننده و هم به ایجاد سرمایه در گردش تولید منجر گردید و چندصد تن در این واحد صنعتی مشغول به کار شدند.
وی به ایجاد آرامش در بازار تهران اشاره و تصریح کرد: طرح بزرگ اصلاح اقتصادی کشور در تهران با آرامش کامل انجام شد. در حالیکه دشمنان به آن چشم دوخته بودند و طمع توطئه داشتند اما با همکاری جامعه کارگری و کارفرمایی با کمترین تنش این طرح انجام شد. هرچند مشکلاتی برای برخی تولید کننده ها به علت افزایش قیمت مواد اولیه بوجود آمد اما توانستیم آنرا به سرانجام برسانیم و بخشی از جراحی اقتصادی دولت عملیاتی شد. بخش دیگر هم در ادامه نهایی می شود.
استاندار تهران با اشاره به اینکه برخی تولید کنندگان می گفتند جراحی اقتصادی زود بود، افزود: ما چاره ای جز آزادسازی یارانه ها نداشتیم. سال جاری باید ۶۰۰ هزار میلیارد تومان در صورت تدام روند قبلی یارانه می دادیم. دولت چنین پولی را نداشت و راهی جز چاپ پول باقی نمی ماند که خط قرمز دولت می باشد. در دولت آقای رئیسی یک ریال پول بدون پشتوانه چاپ نشد. بنابراین سختی های کمبود منابع را به جان خریدیم اما زیر بار چاپ پول بدون پشتوانه نرفتیم. وی ادامه داد: در همه جای دنیا یارانه می دهند اما در کشور ما یارانه داده می شد که در هیچ جا سابقه نداشت. یا باید به تولید کننده یا به مصرف کننده نهایی یارانه داد اما به روش گذشته به دلال یارانه داده می شد که در دولت سیزدهم این روند اصلاح گردید. در خیلی از شهرهای استان تهران مشکل بیکاری نداریم و واحدهای تولیدی با کمبود کارگر روبرو هستند.


منبع:

1401/05/13
12:48:11
5.0 / 5
374
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید