معاون وزیر كار خبر داد:

ظرفیت سالانه ۱ و دو دهم میلیون نفری فراگیری مهارت های فنی و حرفه ای

ظرفیت سالانه ۱ و دو دهم میلیون نفری فراگیری مهارت های فنی و حرفه ای به گزارش کاروخدمت رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای اظهار داشت: ظرفیت مراکز آموزش فنی و حرفه ای کشور سالانه ۱.۲ میلیون نفر است و در سال ۱۴۰۰ به ۹۱۹ هزار مهارت آموز، گواهی بین المللی انتهای دوره داده شد.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر سیدغلامحسین حسینی نیا که به مناسبت هفته ملی مهارت بعنوان سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه امروز (۷ مرداد) تهران سخنرانی می کرد اظهار داشت: امروز اهمیت مهارت آموزی خصوصاً آموزش مهارت برای جوانان و کارجویان بر کسی پوشیده نیست.
وی اضافه کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نقش تبدیل علم نافع به عمل اثرگذار را برعهده دارد و علمی که به عمل درآید و زمینه رفاه مردم را فراهم آورد در عِداد علم نافع است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در مهارت آموزی تاکید دارند و از آن به پنجه های کارآمد یاد می کنند. بنابراین بعد از انقلاب مراکز زیادی در زمینه مهارت آموزی به وجود آمد. هم اکنون ۶۴۰ مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولت ۵ هزار و ۴۰۰ کارگاه آموزشی و ۱۲ هزار آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای داریم.
وی تصریح کرد: دولت سیزدهم تاکید زیادی بر مهارت آموزی دارد. در سفرهای استانی رئیس جمهور شاهد تصویب ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز مراکز آموزش فنی و حرفه ای در استانهای مختلف بوده ایم.
رئیس سازمان فنی و حرفه ای برخی طرح های این سازمان را شامل آموزش مهارت های اشتغال برای همه اقشار بالای ۱۵ سال، جوانان بیکار و جویای کار، دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی، زندانیان و خانواده هایشان، سربازان، کودکان کار، معلولان و خانواده های آنها و … را در دست اجرا دارد که میتوان به آموزش مهارت به دانش آموزان و طرح نخلستان برای ۵۰۰ هزار دانشجو و دانش آموخته رشته های دانش بنیان اشاره نمود.
حسینی نیا ظرفیت سالانه آموزش مهارت در مراکز فنی و حرفه ای دولتی و خصوصی را یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر عنوان و اظهار نمود: سال قبل ۹۱۵ هزار نفر گواهینامه های بین المللی مهارت آموزی را از سازمان آموزش فنی و حرفه ای دریافت کرده اند.


منبع:

1401/05/19
11:12:42
5.0 / 5
245
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید