دبیر ستاد ملی جمعیت:

۳۰ درصد جمعیت کشور تا سال ۱۴۲۵ سالمند می شوند

۳۰ درصد جمعیت کشور تا سال ۱۴۲۵ سالمند می شوند کاروخدمت: دبیر ستاد ملی جمعیت، جایزه ملی جمعیت را اقدام ویژه ای در راستای اجرای شایسته تر و جامع قانون ملی پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت معرفی نمود.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایسنا، کاظم فروتن با تقدیر از اقدامات جمعیتی بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرائی فرمان حضرت امام(ره) اظهار داشت: تقدیر از فعالان حوزه ازدواج و فرزنداوری اقدام خوبی از طرف بنیاد ۱۵ خرداد است که خوب است در همه استانها هم داشته باشیم.
دبیر ستاد ملی جمعیت با اشاره به این که رهبر معظم انقلاب تلاش جهت فرزندآوری و افزایش جمعیت را به عنوان یک فریضه مطرح کرده اند، فرهنگ سازی در بحث فرزندآوری و فرزند پروری را مهم ارزیابی کرد و اضافه کرد: درست است که مشکلات اقتصادی مانع بزرگی در راه فرزندآوری است اما اگر در حوزه مشکلات پیری جمعیت صحبت شود مردم با معایب آن آشنا شده و فرهنگ سازی صورت می گیرد.
وی اظهار داشت: هم اکنون جمعیت سالمند کشور ۱۰ درصد است اما در سال ۱۴۲۵ در صورت حفظ شرایط فعلی به ۳۰ درصد می رسد. پس باید در بحث جوانی جمعیت کشور، این فرهنگ سازی صورت بگیرد تا مردم فضا را لمس کنند و بدانند که اگر الان اقدام نشود، در ۲۵ سال آینده مشکلات یک جامعه سالمند بمراتب بیشتر خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی بنیاد ۱۵خرداد ستاد اجرائی فرمان حضرت امام(ره)، گفتنی است، پویش ملی «لبخند مادری» از هفته گذشته با ارسال پنج هزار بسته به سراسر کشور شروع شده است.
همین طور برای تحقق هدف گذاری ارسال ۵۰ هزار بسته به جوامع هدف و مشارکت مردم و خیرین کد دستوری #۴۲*۷۸۰ * تعریف شده است.
در افق چشم انداز این طرح و با ادامه مشارکت های مردمی، برای هر مادر ایرانی که صاحب فرزند می شود اهدای یک بسته هدیه «لبخند مادری» برنامه ریزی شده است.1401/06/19
21:57:32
5.0 / 5
205
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید