رئیس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر عنوان كرد

لزوم تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام فرهنگی و اجتماعی در منطقه های تهران

لزوم تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام فرهنگی و اجتماعی در منطقه های تهران کاروخدمت: رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران خواهان تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام فرهنگی و اجتماعی در منطقه های تهران شد.


نرگس معدنی پور در گفت و گو با ایسنا، در مورد حضورش در منطقه ۱۸ با اشاره به اینکه این منطقه به علت موقعیت جغرافیایی یکی از ورودی های شهر در غرب تهران به حساب می آید، اظهار داشت: بافت مسکونی بوجود آمده در منطقه پر تراکم، ریز دانه با معابر کم عرض است و این منطقه در نوار حاشیه ای شهر قرار دارد که در برگیرنده قسمتی از مشاغل و صنایعی با عملکرد فرا منطقه ای است.
وی وجود نخبگان و افراد شاخص در این منطقه را یکی از نقاط قوت فرهنگی و اجتماعی دانست و بیان نمود: پروژه های نیمه تمامی در زمینه فرهنگی و اجتماعی ورزشی در منطقه وجود دارد که لازم است با اولویت تعیین تکلیف شوند. تاکید در فصل بودجه این بود که به سراغ پروژه های جدید نرفته و با تمرکز بر پروژه های نیمه تمام کار را تمام کرده و پروژه های موجود به روز رسانی شوند که در همین راستا پارک گیاه شناسی، ورزشگاه شهید عبدالله وند، زمین چمن مصنوعی محله خلیج فارس جنوبی، استخر ایستگاه ۳۸ آتش نشانی، بوستان ۱۵ خرداد، ساختمان نیمه ساز سرای محله در بوستان ملاصدرا، ورزشگاه شهید ولی خانی و درمانگاه خیابان ۱۴ معصوم همچون پروژه های دارای اولویت برای تکمیل و نهایی شدن هستند.
معدنی پور همین طور به وجود تعدادی از پروژه های بهره برداری شده اما بلا استفاده نیز اشاره نمود و اظهار داشت: اماکنی همچون خانه کشتی و مجتمع شهید شهریاری به بهره برداری رسیده اند؛ اما مورد استفاده قرار نگرفته اند، پس ضروریست برای آنها برنامه ریزی لازم صورت گیرد و کمبود سرانه های فرهنگی و اجتماعی در بعضی محلات منطقه ۱۸ دیده می شود. همین طور نبود سراهای محلات در بعضی محلات یا نبود کتابخانه و اماکن ورزشی ویژه بانوان همچون مواردی است که کمبودشان مشهود است.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران ایجاد سه مرکز کوثر بمنظور پشتیبانی از زنان سرپرست خانوار را اقدام مناسبی در منطقه ۱۸ شهرداری تهران برشمرد و تصریح کرد: هرچند که باید از ظرفیت های موجود در زمینه توانمندسازی و مهارت آموزی برای زنان سرپرست خانوار حداکثر استفاده صورت پذیرد؛ اما لازم است تا با عنایت به نیاز و شرایط موجود بروزرسانی های لازم انجام گیرد و برای بهبود وضعیت مراکز اشتغالی زایی و مهارت آموزی تدابیر لازم اندیشیده شود.
معدنی پور در ادامه ضمن اشاره به اعتبارات بودجه ای منطقه در سال ۱۴۰۱ اضافه کرد: در اعتبارات ۱۴۰۱ منطقه، ۶ کد پروژه جدید به کد پروژه های اجتماعی اضافه شده است. کد پروژه های کمک به تجهیز مدارس، مساجد، انجام مطالعات و پژوهش های فرهنگی و اجتماعی و کمک به حوزه علمیه و مدرسه المهدی بخشی همچون این موارد است که نیاز به اقدامات موثر و ثبت گزارش عملکردی در سامانه ها دارد، ضمن این که ضروریست منطقه در پیشرفت فیزیکی و ریالی پروژه ها اقدامات و اهتمام جدی داشته باشد.1401/06/24
09:52:40
5.0 / 5
239
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید