رایزنی برای حل مشکل 200 مدرسه قلع و قمعی کشور

رایزنی برای حل مشکل 200 مدرسه قلع و قمعی کشور کاروخدمت: معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش از رایزنی و کوشش برای حل مشکل 200 مدرسه قلع و قمعی در سطح کشور آگاهی داد و جزئیاتی از ساماندهی املاک مازاد در آموزش و پرورش را اعلام نمود.


قاسم احمدی لاشکی در گفت و گو با ایسنا، درباره ی وضعیت مدارس قلع و قمعی، استیجاری و دارای مشکل در سال تحصیلی جاری اظهار داشت: مدارس استیجاری و قلع و قمعی داریم، اما با تفاهم هایی با دستگاهها و اشخاص طرف حساب، درحال کاهش این مدارس هستیم.
وی ادامه داد: حدود ۲۰۰ ملک گرفتار مشکل در سطح کشور داریم و کارهایی را برای رفع و رجوع مشکلات مربوط، آغاز نموده ایم. البته به نسبت ۱۲۲ هزار مدرسه ای که داریم آمار بالایی نیست اما همین را هم در تلاشیم که به حداقل برسانیم تا دغدغه این تعداد از دانش آموزان و خانواده هایشان نیز مرتفع شود.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش درباره ی آخرین وضعیت ساماندهی املاک مازاد در وزارت آموزش وپرورش توضیحاتی ارائه و اظهار داشت: باید مطابق آنچه در قانون بودجه ۱۴۰۱ آمده است ۶۰۰۰ میلیارد تومان از محل فروش املاک مازاد حاصل شود که اقداماتی دراین زمینه در حال انجام می باشد.
احمدی اضافه کرد: سهم استانها در این زمینه مشخص شده است. دراینجا منظور از املاک مازاد فقط مدارس نیستند، بلکه ممکنست فضاهای رفاهی و اداری داشته باشیم که مازاد مانده و استفاده نمی شوند. برخی ممکنست کلنگی باشند؛ برخی هم ممکنست ساختمان نباشند و اراضی باشند.
وی با اعلان اینکه اگر مقرر است این املاک را به مزایده بگذاریم پس باید برمبنای موازین قانونی صورت گیرد، درباره ی امکان تهاتر این دارایی ها اظهار داشت: مجوز قانونی برای تهاتر نداریم و از مجلس درخواست کرده ایم که کمک کنند بتوانیم تهاتر انجام دهیم.
منبع:

1401/08/21
09:15:55
5.0 / 5
115
تگهای خبر: آمار , دستگاه , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید