وزیر كار:

اقتصاد دولتی مانع توسعه حوزه اشتغال و اقتصاد است

اقتصاد دولتی مانع توسعه حوزه اشتغال و اقتصاد است به گزارش کاروخدمت، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: دولتی ماندن اقتصاد و حکم فرمایی دولت بر زمینه های تولید کشور، مانعی جدی برای توسعه در کشور است.به گزارش کاروخدمت به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سید صولت مرتضوی در نشست با اعضای هیأت مدیره کانون عالی کارفرمایی جمهوری اسلامی ایران، عدم توسعه در زمینه اشتغال و اقتصاد را ناشی از سیاست اقتصاد دولتی عنوان و بیان کرد: دولتی ماندن اقتصاد و حکم فرمایی دولت بر زمینه های تولید کشور، مانعی جدی برای توسعه در کشور است. دولت باید با تصمیم گیری درست و با شناسایی بخش خصوصی توانمند، متعهد و دلسوز به پیشرفت های اقتصادی بیشتری برسد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ظرفیت های مغفول کشور در عرصه تولید و اشتغال اشاره نمود و اضافه کرد: باید همگی با حذف قوانین زائد و پشتیبانی از مدیران خلاق، زمینه ارتقای شاخص ها را در این عرصه ها ایجاد نماییم.
مرتضوی توجه به اصل سه جانبه گرایی را از محورها و راهبردهای خود عنوان نمود و اظهار داشت: بدون همراهی با تشکل های کارگری و کارفرمایی نمی توانیم به شناخت دقیق از مشکلات و ارائه راهکارهای اساسی دست یابیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نشست و تعامل مستمر را از ارکان دستیابی به توسعه نام برد و اظهار داشت: همراهی کانون عالی کارفرمایی در برنامه ها و سیاستگذاری های وزارت کار باید مستمر، ویژه و اثرگذار باشد.
وی خواهان حضور اعضای کانون عالی کارفرمایی در اتاق فکرهای وزارت کار شد و تاکید کرد: توان و دانش تخصصی فعالین بخش خصوصی و تشکل ها مسیر اجرا را برای ما هموار می کند.
در ابتدای این جلسه اعضای کانون عالی کارفرمایی با طرح دغدغه ها و مشکلات صنفی خود، خواهان پیگیری ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این خصوص شدند.
مباحث حوزه مالیات، بیمه، توجه ویژه به جایگاه تشکل ها، تجدیدنظر در قوانین بیمه تامین اجتماعی و بیمه بیکاری، توانمندسازی نیروی انسانی بخش خصوصی، اصلاح بخشنامه های مانع آفرین و ناهماهنگی برخی دستگاه های دولتی در زمینه اشتغال آفرینی از مهم ترین موارد مطرح شده در دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود.


منبع:

1401/08/26
12:01:54
5.0 / 5
282
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بیكاری , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید