مرتضوی در حاشیه هیئت دولت:

شروع توزیع آزمایشی کالابرگ الکترونیکی در استان هرمزگان

شروع توزیع آزمایشی کالابرگ الکترونیکی در استان هرمزگان کاروخدمت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از شروع اجرای آزمایشی طرح توزیع کالابرگ الکترونیکی در استان هرمزگان آگاهی داد.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بامداد امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران گفت: در بودجه ۱۴۰۱ دولت مکلف بود ما به ازای حذف ارز یارانه ای را بصورت کالابرگ الکترونیکی با قیمت پایه شهریور ۱۴۰۰ میان مردم توزیع کند. متأسفانه بستر این کار فراهم نبود و با همکاری ها بستر کار برقرار شد و از روز گذشته در استان هرمزگان بصورت آزمایشی اجرای آن شروع شد و در صورت مطلوب بودن ارزیابی ها این اقدام را به کل کشور تعمیم خواهیم داد.
وی در ارتباط با نحوه اطلاع مردم از میزان اعتبار خود در بهره مندی از یارانه و کالا برگ الکترونیکی اشاره کرد: سامانه ای تعریف شده است که می توانند به این سامانه مراجعه کنند و سرپرستان خانوار با کد دستوری *۷۸۸*۲۸# میزان اعتبار خودرا ببینند و در صورت ضرورت خرید کنند.
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی عنوان کرد: اقلام مهم کلابرگ شامل مرغ، برنج، ماکارانی، روغن و لبنیات است. در این مرحله مقدماتی انتخاب کالا اختیاری است و می توانند یک قلم یا چند قلم کالا خریداری کنند.
وی اظهار داشت: در هر استان تعداد فراوانی فروشگاه تامین شده و در سطح استان هرمزگان حدود هزار فروشگاه به این سیستم تجهیز شدند. منتظر هستیم طی هفته های اخیر استقبال مردم را ارزیابی نماییم و امیدوار هستیم با استقبال مردم مواجه شویم و به نوبت استانهای بعدی را شروع می نماییم تا بتوانیم حدودا تا انتهای سال کل کشور را پوشش دهیم.
مرتضوی در ارتباط با افرادی که مشمول نشدند، اشاره کرد: هر کسی معترض باشد و مشمول نباشد به اعتراضش رسیدگی می شود و اگر استحقاق داشته باشد حتما در عداد کسانی که مشمول یارانه نقدی و کالا برگ الکترونیک قرار خواهند گرفت.
وی اضافه کرد: روزانه اعتراضات فراوانی در سامانه ثبت می شود و سامانه نتیجه آنرا اعلام می کند و اگر فردی همچنان به نتیجه استعلام اعتراض داشته باشد مجدد توسط همکاران ما بررسی می شود.


منبع:

1401/11/04
13:59:32
5.0 / 5
369
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید