استاندار خراسان رضوی:

نرخ بیکاری در خراسان رضوی به زیر 5 درصد رسیده است

نرخ بیکاری در خراسان رضوی به زیر 5 درصد رسیده است کاروخدمت: به گزارش کاروخدمت، استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: نرخ بیکاری در خراسان رضوی به زیر 5 درصد رسیده و در زمینه اشتغال زایی بنا بر اعلام مرکز آمار این استان در صدر قرار دارد.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، یعقوبعلی نظری ظهر سه شنبه در مراسم افتتاح طرح های عمرانی در شهرستان فیروزه اظهار داشت: خوشبختانه نرخ اشتغال خراسان رضوی در سطح کشور بنا بر اعلام مرکز آمار، وضعیت بسیار خوبی دارد و در صدر آمار اشتغال زایی است، حالا نرخ بیکاری در استان به زیر ۵ درصد رسیده است.
استاندار خراسان رضوی با اعلان اینکه امیدوار هستم همچون ۴۴ سال گذشته، افتخار سربازی انقلاب اسلامی را داشته باشم، بیان کرد: باید مردم در همه صحنه ها و عرصه ها قاعده اصلی امور را بر عهده بگیرند و وظیفه مسئولین فراهم کردن زمینه حضور مردم است.
وی افزود: با توجه به علاقه مندی مردم برای سرمایه گذاری و کار کردن در عرصه های اقتصادی باید اقتصاد را به دست مردم بسپاریم. این نگاه نظام اسلامی است که مردم در تمامی صحنه ها نقش خودرا ایفا کنند.
نظری اظهار داشت: در شهرستان فیروزه روستاهای فراوانی داریم که مولد هستند و نیاز شهرنشین ها را فراهم می کنند، باید به مردمی که علاقمند ایجاد کارهای تولیدی هستند، کمک نماییم.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به این که طرح تحول روستایی بندهای مختلفی همچون اشتغال زایی و مسکن دارد، اظهار داشت: اگر زمینه اشتغال روستایی فراهم گردد نتایج مثبتی هم چون مهاجرت معکوس دارد.
وی اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم دیگر در طرح تحول روستایی، موضوع مسکن می باشد، از اردیبهشت امسال که مشکل اساسی کمبود مسکن را در روستاها داشتیم با قدرت و تمرکز بسیار به بازبینی طرح های هادی روستایی پرداختیم و ۱۱۱۳ روستا را در برنامه قرار دادیم.
نظری با اعلان اینکه ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه و زمین رایگان به مردم روستا به جهت اینکه مسکن خودرا بسازند اهدا می شود، اضافه کرد: بااینکه باید به سایر زیرساخت های لازم مثل آب، برق، گاز و جاده توجه گردد، اما در تمام این حوزه ها با مشکل مواجهیم.
استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: باید برای تامین منابع به سمت جلو حرکت نماییم چون معتقدیم اگر برکت می خواهیم باید حرکت نماییم.


منبع:

1401/12/21
10:16:20
5.0 / 5
184
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید