جلسه فشرده برای تعیین دستمزد کارگران

جلسه فشرده برای تعیین دستمزد کارگران کاروخدمت: در جلسات قبل باتوجه به عدم رسیدن به توافق و مخالفت گروه کارگری با درصدهای پیشنهادی دولت و گروه کارفرمایی که خواهان اعمال اعدادی بین 24 تا 27 درصد بودند، نتیجه ای حاصل نشد.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، از ساعاتی قبل نشست سه جانبه دولت، گروه کارفرمایی و گروه کارگری برای تعیین دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۲ شروع شده است.
با توجه به این که در این نشست از گروه دولت سه وزیر امور اقتصادی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت حضور دارند و وزارت کار نیز وعده تعیین دستمزد تا آخر سال را داده است بنظر می رسد امشب دستمزد کارگران تعیین تکلیف شود.
گفته شده است که در جلسات قبل باتوجه به عدم رسیدن به توافق و مخالفت گروه کارگری با درصدهای پیشنهادی دولت و گروه کارفرمایی که خواهان اعمال اعدادی بین ۲۴ تا ۲۷ درصد بودند، نتیجه ای حاصل نشد.
گفتنی است؛ حدود ۱۳ میلیون کارگر بیمه شده اصلی تامین اجتماعی در کشور وجود دارند که حدود ۸۰ درصد آنها حداقل حقوق و بدون اعمال مؤلفه های دیگر همچون حق مسکن، حق اولاد و … مزد دریافت می کنند، بدین سبب تعیین حداقل مزد از اهمیت بالایی برخوردارست. .


منبع:

1402/01/12
19:27:01
5.0 / 5
323
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید