ادعای ایجاد یک میلیون شغل درست است

ادعای ایجاد یک میلیون شغل درست است به گزارش کاروخدمت، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تحقق وعده رئیس جمهوری در خصوص ایجاد یک میلیون شغل در سال ۱۴۰۱ اطلاع داد و اظهار داشت: نرخ بیکاری هم در ۱۴۰۱ نسبت به ۱۴۰۰ کاهش ۷ دهم درصدی یافته است.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، سید صولت مرتضوی عنوان کرد: اولویت اول دولت ایجاد اشتغال و در نهایت توسعه معیشت مردم است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با تکیه بر درستی داده های این وزارت خانه در مورد ایجاد یک میلیون شغل اظهار داشت: در ستاد وزارت کار و ادارات کل تعاون کار و رفاه اجتماعی سامانه رصد داریم که می تواند واحد به واحد، بخش به بخش و حتی روستا به روستا معدل استان را در زمینه ایجاد اشتغال ارائه نماید.
به گفته مرتضوی، آمار در ارتباط با مشاغل به سه شیوه پیامکی، تلفنی و نظارت های میدانی قابل راستی آزمایی است. همینطور آخرین آمار مرکز آمار ایران هم موید ایجاد یک میلیون فرصت شغلی است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به ساز و کار اداری در ارتباط با شمار بیمه شدگان تأمین اجتماعی تصریح کرد: از راه بررسی آمار نهایی بیمه شدگان میتوان ادعای ایجاد شغل و تعداد آنرا صحت سنجی کرد که این روش هم ادعای تحقق یک میلیون شغل را تأیید می کند.
وی ضمن اشاره به برنامه ریزی های این وزارت خانه برای تداوم ایجاد یک میلیون فرصت شغلی برای سال ۱۴۰۲ از کاهش ۷ دهم درصدی نرخ بیکاری در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ بنا بر اعلام مرکز آمار ایران اطلاع داد.

1402/01/15
15:16:10
5.0 / 5
415
تگهای خبر: آمار , اشتغال , بیكاری , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید