وزیر كار:

مواد 15 و 16 برنامه هفتم در رابطه با کاهش حداقل دستمزد حذف شد

مواد 15 و 16 برنامه هفتم در رابطه با کاهش حداقل دستمزد حذف شد به گزارش کاروخدمت، وزیرکار اظهار داشت: فکر می کنم در ویرایش نهایی لایحه برنامه توسعه هفتم مواد ۱۵و ۱۶ که در مورد کاهش دستمزد کارگران تازه کار بود، حذف شده و احیانا این مورد دیگر در دستور کار نیست.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، صولت مرتضوی در رابطه با موادی از برنامه هفتم توسعه عنوان کرد: برنامه هفتم هنوز به مجلس تقدیم نشده، اجازه بدهید برنامه را به مجلس بدهیم و بعد اگر مورد نقد بود، آنرا مطرح کنید.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در رابطه با مواد ۱۵ و ۱۶ لایحه برنامه توسعه هفتم و کاهش دستمزد کارگران جوان به مدت سه سال اظهار داشت: چنین چیزی در مواد ۱۵ و ۱۶ نیامده است. بحث اینست که اگر در جایی و بعضی از نهادهای حمایتی، نیرویی دارند و به دنبال کمک به آن نیرو هستند یا به دنبال ایجاد اشتغال هستند، درصورتیکه آن کارگر خود رضایت داشت، با حقوقی کمتر از حداقل دستمزد کار کند. البته این در حد پیشنهاد است که فکر می کنم در ویرایش نهایی حذف شده و احتمالا این مورد دیگر در دستور کار نیست.
مرتضوی اظهار داشت: بحث استاد -شاگردی حلقه ی مفقوده تربیت نیروی ماهر است. اگر کسی حرفه ای بلد نباشد و بخواهد در کارگاهی آموزش ببیند نباید کارفرما را ملزم نماییم که حقوق قانون کار به آن کارگر بدهد. ازاین رو باید صبر نماییم تا از لایحه رونمایی شود.
جزئیاتی از کالابرگ
وی همینطور با بیان اینکه طرح کالابرگ برای تعادل بخشی به معیشت مردم اجرا شده است، عنوان کرد: کسانی که از فرصت طرح کالابرگ الکترونیکی استفاده کنند، می توانند از امتیاز ۲۰ درصد یارانه تشویقی بهره ببرند. اجرای این طرح با استقبال مناسبی دهک هایی که مشمول شده اند، مواجه و مشکلات طرح هم برطرف شده است. امیدوارم در آینده اصلاحاتی در این طرح صورت گیرد و دهک های بیشتری را پوشش دهیم.
مرتضوی در رابطه با خصوصیت های طرح کالابرگ الکترونیکی، اظهار داشت: این طرح کاملا اختیاری است. ۱۱ قلم کالای متنوع معرفی شده و افراد می توانند به صورت اختیاری از این طرح استفاده نمایند. کسانی که ۷۰ درصد از یارانه خویش را چه به صورت فردی یا خانوادگی در طرح کالابرگ استفاده کنند، مشمول افزایش یارانه خواهند بود. سامانه اعتباری هم تعریف شده تا یارانه بگیران یک ماه زودتر از واریز یارانه نقدی بتوانند از کالابرگ الکترونیکی استفاده نمایند.


منبع:

1402/03/23
12:37:44
5.0 / 5
375
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید