شروع بانك مركزی:

پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی

پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به گزارش کاروخدمت، مدیر اعتبارات بانک مرکزی اظهار داشت: پرداخت تسهیلات برای مشاغل خانگی با ابلاغ بخشنامه و تعیین برش های استانی، از اردیبهشت شروع شده است.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، مهدی صحابی امروز در ارتباط زنده با بخش خبر صدا و سیما اعلام نمود: بر مبنای تبصره بند ۶ ماده ۷ قانون مشاغل خانگی و ماده ۱۷ اجرای قانون، هر سال با هماهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به توزیع اعتبارات مشاغل خانگی اقدام می نماییم.
وی اظهار داشت: سال جاری با همکاری وزارت تعاون، پرداخت اعتبارات قرض الحسنه با تعیین توزیع استانی، شروع شده است. سال قبل ۳ هزار میلیارد تومان سهم بانکها از تسهیلات مشاغل خانگی بود که بیشتر از ۹۰ درصد آن محقق شد، سال جاری این اعتبارات با ۳۳ درصد افزایش به ۴ هزار میلیارد تومان رسیده است.
صحابی این را هم اظهار داشت: اگر بتوانیم تا مهرماه بخش عمده ای از تسهیلات مشاغل خانگی را پرداخت نماییم، منابع جدیدی از جانب بانک مرکزی به این طرح اختصاص پیدا می کند.
مدیر اعتبارات بانک مرکزی ضمن اشاره به این که فرآیند ثبت نام در سامانه وزارت تعاون شروع شده است، اظهار داشت: در کوتاه ترین زمان افراد معرفی شده از جانب سامانه به بانک معرفی و تسهیلات پرداخت می شود.
وی اظهار داشت: بانکهای ملی، ملت، تجارت، صادرات، رفاه، پست بانک و قرض الحسنه مهر ایران بعنوان عامل پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی هستند که با معرفی افراد از سامانه وزارت تعاون، تسهیلات به آنها پرداخت می شود.
صحابی در مورد این که آیا سال جاری هم پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی شروع شده است، اظهار داشت: بندهای قانون بودجه هر سال در مورد مشاغل خانگی وجود دارد و تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و اشتغال در آن دیده شده است و سال جاری هم در شورای پول و اعتبار این مساله عنوان شد و سهمیه بانکها و برش استانی در اوایل اردیبهشت به بانکها ابلاغ گردید و توزیع استانی اعتبارات هم ابلاغ گردیده است.
وی تاکید کرد: پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی شروع شده است. ابهامات در این حوزه به ترتیب برطرف شده و سال قبل با وجود این که عملکرد ماندگاری در تسهیلات مشاغل خانگی داشتیم، باز هم سال جاری پیشبینی می شود نسبت به سال قبل رشد خوبی داشته باشیم و بانکها پرداخت تسهیلات به مشاغل خانگی را در دستورکار قرار داده اند.

1402/03/31
09:29:18
5.0 / 5
251
تگهای خبر: اشتغال , صادرات , مشاغل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید