وزارت کار حامی مشاغل خانگی مد و لباس شد

وزارت کار حامی مشاغل خانگی مد و لباس شد کاروخدمت: معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برنامه ریزی برای پشتیبانی از مشاغل خانگی حوزه مد و لباس آگاهی داد.به گزارش کاروخدمت به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، چهل و هشتمین نشست از سلسله نشست های کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور اجرا شد. محمود کریمی بیرانوند، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این جلسه اظهار داشت: وظیفه ما این است که از همه مشاغل حمایت نماییم. اما مشاغلی که مستقیم از فرهنگ ایرانی اسلامی نشأت گرفته و یا سبب توسعه اشتغال پایدار و خانگی اقشار جامعه خصوصاً بانوان هنرمند و توانمند می شوند را بصورت ویژه حمایت می نماییم.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات این عرصه اعطای تسهیلات دولتی با سود ناچیز برای افرادی است که بصورت پشتیبان تا ۴۰ نفر از افراد دارای مجوز مشاغل خانگی را تحت پوشش قرار می دهند.

بگفته کریمی بیرانوند در این تفاهم نامه نیز همین موضوع ذکر شده که کارگروه ساماندهی مد و لباس به عنوان نهاد تخصصی این عرصه وظیفه تشخیص صلاحیت این افراد را برعهده گرفته و با تقدیم معرفی نامه، آنان را برای دریافت این تسهیلات به دبیرخانه ستاد ساماندهی و پشتیبانی از مشاغل خانگی هدایت می کند.

سیدمجید امامی، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور و مسئول کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور نیز در این جلسه اظهار داشت: تا حالا خلأ جدی در حوزه حمایت و نظارت این دسته مشاغل خانگی تأثیرگذار وجود داشت که با جدیت دبیرخانه کارگروه ساماندهی مد و لباس و همچنین دغدغه و نگاه فرهنگی معاونت اشتغال وزارت کار، این تفاهم نامه پس از چندین جلسه کارشناسی در سطح بالا به عاقبت رسید.

وی ادامه داد: این نوید را به تمام خانه های مُد (مزون ها) و افراد حاضر در دایره مشاغل خانگی حوزه مد و لباس عرض می کنم که حالا علاوه بر کارگروه ساماندهی مد و لباس و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز حامی این جریان خواهد بود.

امامی اظهار داشت: درحال تدوین اصلاحیه برای قانون ساماندهی مد و لباس مصوب سال ۱۳۸۵ مجلس شورای اسلامی هستیم که در آن دستگاه های مرتبط و مهم مانند وزارت کار، وزارت میراث، وزارت علوم و فراجا به این کارگروه اضافه شده تا اهداف و وظایف حاکمیت در راستای ساماندهی جریان مد و لباس ایران به نحو مطلوب تری به ثمر بنشیند.


منبع:

1402/04/10
10:01:47
5.0 / 5
248
تگهای خبر: اشتغال , تخصص , توسعه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید