معاون وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی:

اعتبارات مشاغل خانگی ۳۵ درصد افزوده شد

اعتبارات مشاغل خانگی ۳۵ درصد افزوده شد به گزارش کاروخدمت، مشهد ـ معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: اعتبارات سال جاری بخش مشاغل خانگی در کشور نسبت به سال قبل ۳۵ درصد افزایش پیدا کرده است.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، محمود کریمی بیرانوند ظهر سه شنبه در نشست کارگروه اشتغال خراسان رضوی بدون ذکر میزان این اعتبارات اظهار نمود: اعتبارات مزبور ابلاغ گردیده است و مورد مصرف آنها امسال بیشتر بر توسعه پشتیبانی ها تمرکز دارد.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تقدیر از مسؤولان خراسان رضوی برای تحقق ایجاد ۱۱۵ هزار فرصت شغلی طی سال قبل در این استان بیان نمود: خراسان رضوی در این بخش از استانهای دیگر موفق تر عمل کرده است، ضمن این که نرخ بیکاری در این استان هم تک رقمی است.
وی به سامانه رصد اشتغال در کشور اشاره و اظهار داشت: ۲ سال از طریق اندازی سامانه ملی رصد اشتغال توسط دولت سیزدهم می گذرد و به همین سبب اطلاعات خوبی برای رصد اشتغال در اختیار استان قرار دارد.
کریمی بیرانوند اظهار نمود: شفافیت در آمار اشتغال بوجود آمده توسط استان ها همچون مزیت های سامانه رصد اشتغال در کشور است که اتفاقات در کف میدان اشتغال را به صورت کامل رصد کرده و رسته شغلی و موقعیت هر فردی که برای وی شغل بوجود آمده است را بررسی می کند و «داشبوردهای تحلیلی» (پوشه های اطلاعاتی) گوناگونی عرضه می دهد.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان نمود: فراهم شدن زمینه نظارت سختگیرانه نسبت به اشتغال بوجود آمده از راه سامانه ملی رصد اشتغال از دیگر خصوصیت های این سامانه است که از راه مرکز دو مرحله نظارت پیامکی و تماسی صورت می گیرد، اما انتظار می رود حداقل دستگاههای اجرایی، تسهیلاتی که پرداخت می کنند، تمام شماری نظارت حضوری آنرا داشته باشند و در نظارت سختگیرانه ملاحظه جدی داشته باشیم.
وی اظهار داشت: سال جاری بر خلاف سال قبل که نظارت بر سامانه رصد اشتغال با تأخیر شروع شد، از آغاز مرداد ماه اجرای طرح نظارت حضوری و «تمام شماری» اشتغال ایجادی استان ها شروع می شود که باید زمینه طراحی آن در کارگروه اشتغال استان فراهم گردد.
کریمی بیرانوند مسئله سوم در سامانه ملی رصد اشتغال را سیاست گذاری دانست و اضافه کرد: برپایه اطلاعاتی که از سال ۱۴۰۱ از راه سامانه رصد اشتغال در اختیار داریم، میتوان مسیرهای اشتغالزایی را در خراسان رضوی تغییر داد، در واقع سامانه ملی رصد اشتغال تبدیل به یک پایگاه برای تغییر و اعمال سیاستهای درست شده است.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: سال جاری بنا به دستور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، تمرکز وزارت خانه در اشتغالزایی بر اشتغال فارغ التحصیلان بیکار قرار گرفته و ستاد عالی اشتغال کشور به ریاست رئیس جمهور هم در این حوزه مصوبه داده و طبق آن معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم مکلف شده اند برای حل مشکل بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی، برنامه عرضه کنند.

1402/04/15
15:35:59
5.0 / 5
345
تگهای خبر: آمار , اشتغال , بیكاری , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید