مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری خبر داد

صدور کارت سفر ویژه بازنشستگان تا ماه آینده

صدور کارت سفر ویژه بازنشستگان تا ماه آینده به گزارش کاروخدمت، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از آغاز عرضه خدمات جدید جبران هزینه خسارت درمان بازنشستگان کشوری در چارچوب طرح اختیاری اطلاع داد و اظهار داشت: این طرح می تواند به حذف طرح های بیمه اکمل و یکپارچه سازی خدمات بیمه درمان در چارچوب یک طرح جدید کمک نماید.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایسنا، با حضور نعمت الله ترکی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و هیات همراه، مدیر صندوق بازنشستگی استان کردستان، روسا و مسئولین کانون های بازنشستگی، نشست هم اندیشی جهت ارتقای عرضه خدمات رفاهی، گردشگری، درمانی و بررسی مشکلات، مطالبات و دغدغه های بازنشستگان این استان در محل سالن جلسات هتل جهانگردی سنندج برگزار شد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در این نشست هدف از برگزاری چنین نشست هایی را ایجاد همگرایی بین مجموعه دستگاههای اجرایی، صندوق بازنشستگی کشوری و مسؤلان کانون های بازنشستگی برای رفع برخی مشکلات و ناهماهنگی ها برشمرد و بر ضرورت تعامل و تشریک مساعی میان این مجموعه تصریح کرد.
ترکی با اشاره به اینکه کانون های بازنشستگی یکی از ارکان اصلی حوزه تصمیم سازی هستند افزود: با همدلی از این ظرفیت استفاده می نماییم تا بتوانیم مشکلات این قشر را احصاء و رفع نماییم.
وی با اشاره به اینکه «در حال حاضر یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در سطح کشور زیر پوشش این صندوق هستند» اضافه کرد: وظیفه ذاتی ما عرضه خدمات مناسب به این افراد است.


دغدغه صندوق بازنشستگان کشوری میراث پنج دهه گذشته است

وی مشکلات و دغدغه صندوق بازنشستگان کشوری را میراث پنج دهه گذشته بیان کرد و اظهار داشت: چالش ها و مشکلات کنونی محدود به چند سال نیست، بلکه در دهه های گذشته روی هم انباشت شده و حال به بحرانی برای صندوق تبدیل گشته است، بنابراین به شکل عمیق و ریشه ای باید بررسی و برطرف شود.
ترکی بیان نمود: صندوق بازنشستگی کشوری دغدغه های زیادی دارد و باید با چاره اندیشی اساسی نظام بیمه ای و بیمه گری را اصلاح کرد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری فلسفه وجودی صندوق های بازنشستگی در سطح کشور را عمل به وظیفه اصلی شامل تأمین معیشت، همسان سازی حقوق، مشکلات رفاهی و بهداشت و درمان بازنشستگان برشمرد و اضافه کرد: با عنایت به شرایط موجود خصوصا در استانهای مرزی کشور همچون کردستان درحال پیگیری این مهم هستیم.


بازنشستگان باید سهامداران صندوق بازنشستگی شوند

به نقل از ایشان، باید با استفاده از ایده های جدید، صندوق بازنشستگی را از بحث حاکمیتی خارج کرده و به امور سهامداری وارد نماییم تا بازنشستگان سهامداران صندوق باشند.
ترکی خاطرنشان کرد: در بحث گردشگری با عنایت به تناسب هر استان و ظرفیتهای موجود، برنامه های جدیدی داریم و مطابق با برنامه جهت تحقق اهداف تعیین شده گام برمی داریم.


پیگیر دستورالعمل همسان سازی حقوق برای اجرا هستیم

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، وی مبحث متناسب سازی حقوق را از مطالبات جدی بازنشستگان عنوان نمود و اظهار داشت: رقمی بالغ بر ۹هزار میلیارد تومان در قانون بودجه ۱۴۰۱ برای این مورد درنظر گرفته شده بود که دولت سهام شرکتی را برای این مورد به صندوق واگذار کرد و ما در تلاشیم با نقد شدن این سهام، متناسب سازی را عملیاتی نماییم.


از مجموع ۱۸۵ شرکت زیرمجموعه صندوق بازنشستگی فقط ۱۷ شرکت سوددهی دارند!

ترکی ضمن اشاره به این که ۱۸۵ شرکت زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری هستند که به منظور ایجاد درآمد پایدار تاسیس شده اند، اظهار داشت: از این تعداد فقط ۱۷ شرکت سوددهی دارند و برخی هزینه ها را جبران می کنند و مابقی هیچ منبع درآمدی برای صندوق ندارند.


جمع آوری آمار فرزندان بیکار بازنشستگان

صدور کارت سفر مخصوص بازنشستگان تا ماه آینده

وی با ذکر این که بزرگترین دغدغه امروز خانواده ها اشتغال فرزندان است خاطرنشان کرد: درحال جمع آوری آمار فرزندان بیکار بازنشستگان هستیم و در شرکت ها، نهادها و موسسات زیرمجموعه خود اولویت را به اشتغال فرزندان بازنشسته داده ایم.
وی فراهم نمودن امکانات رفاهی، ورزشی و فرهنگی برای این قشر و خانواده های آنان در جهت مشارکت اجتماعی و توسعه فعالیتهای جامعه محور متناسب با نیازها را ضروری بیان کرد.
مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری به صدور کارت سفر مخصوص بازنشستگان تا ماه آینده اشاره نمود و اضافه کرد: در این ارتباط هم بازنشستگان می توانند از تسهیلات در نظر گرفته شده در چارچوب این کارت اعتباری از خدمات سفر بهره مند شوند.
ترکی با اشاره به اینکه تاسیس تعاونی ها مهم ترین راهکار و اقدام مشارکتی برای تقویت درآمد بازنشستگان است، افزود: با عنایت به پایین بودن حقوق بازنشستگان طبق شاخص ها با استفاده از ظرفیتهای سرمایه گذاری موجود دراستان ها، علاوه بر درآمدزایی می تواند اشتغال لازم را برای فرزندان بازنشستگان که از دغدغه مهم این قشر فهیم و مهم جامعه است فراهم آورد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری بیان نمود: ۲۷۰ هزار میلیارد تومان در سال به بازنشستگان پرداخت می شود که سرانه حدود ۱۰ میلیون تومان است.


آغاز عرضه خدمات جدید جبران هزینه خسارت درمان بازنشستگان کشوری

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از آغاز عرضه خدمات جدید جبران هزینه خسارت درمان بازنشستگان کشوری در چارچوب طرح اختیاری اطلاع داد و اظهار داشت: ثبت نام اینترنتی از اول تا پایان مردادماه ادامه می یابد.
ترکی افزود: با درنظر گرفتن نیاز درمانی جامعه ذینفعان صندوق بازنشستگی کشوری، ما برای نخستین بار در کنار طرح اصلی قرارداد جبران هزینه خسارت درمان که در حال اجرا است، طرح اختیاری را هم اجرا می نماییم.
وی ادامه داد: این طرح می تواند به حذف طرح های بیمه اکمل و یکپارچه سازی خدمات بیمه درمان در چارچوب یک طرح جدید کمک نماید.
ترکی اذعان کرد: حذف محدودیت سقف پرداخت از همه خدمات بستری و اعمال جراحی، حذف محدودیت سقف پرداخت برای تأمین داروی بیماران خاص و حذف محدودیت سقف در بعضی خدمات تشخیصی گران قیمت در هردو طرح اصلی و اختیاری عرضه شده است.
وی افزود: برای اولین بار، پرداخت هزینه خسارت درمان در ارتباط با خدمات دندانپزشکی و داروی بیماران غیرخاص هم در طرح جدید اختیاری پیشبینی شده است.
ترکی خاطرنشان کرد: سرانه سهم مشارکت مشمولین برای بهره مندی از طرح اختیاری مبلغ ۲۰۵هزار تومان برای هر نفرتعیین شده است.
در این نشست روسای کانون های بازنشستگان کشوری استان کردستان با بیان مشکلات و مطالبات خود همچون معیشت، مشکلات در رابطه با بیمه تکمیلی، حق مناطق جنگی، خدمات بیمه آتیه سازان حافظ، پرداخت وام های ضروری، صدور حکم رتبه بندی معلمان، اشتغال فرزندان، تجدید نظر در پرداخت عیدی به بازنشستگان، افزایش سنوات حقوقی بر مبنای تورم، پرداخت معوقات، تخصیص اعتبار لازم برای تاسیس خانه امید، در اختیار گذاشتن اماکن ورزشی برای بازنشستگان، از مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری خواهان حمایت جدی از بازنشستگان شدند.
در انتها با تاکید بر اجرای دقیق برخی موارد، بعد از بحث، تبادل نظر و طرح پیشنهاداتی از جانب حاضرین، تصمیمات لازم در جهت تحقق اهداف برگزاری جلسه اتخاذ شد و مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ضمن شنیدن مشکلات بازنشستگان حاضر در جلسه دستور رسیدگی به مشکلات مطرح شده بر مبنای قوانین و دستورالعمل های موجود را صادر کرد.
منبع:

1402/05/13
11:46:42
5.0 / 5
170
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید