با اشاره به جلسه تلفیق؛

زنگنه: سازمان محیط زیست ملزم به مدیریت دفع پسماندها در محیط های دریایی شد

زنگنه: سازمان محیط زیست ملزم به مدیریت دفع پسماندها در محیط های دریایی شد به گزارش کاروخدمت، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه از مصوبه این کمیسیون برای اجبار سازمان محیط زیست برای مدیریت دفع پسماندها و آلاینده های نفتی، صنعتی و شهری در محیط های دریایی اطلاع داد.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایسنا، محسن زنگنه در توضیح جلسه امروز کمیسیون اصل نود اظهار داشت: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق، حداقل ۸ درصد جمعیت کشور در مناطق سواحل جنوبی کشور اسکان پیدا می کنند بنابراین به منظور هدایت جمعیت و فعالیتهای آب بر و صادرات گرا در سواحل جنوبی مقرر شد واگذاری عرصه، ایجاد زیرساخت، اعطای تسهیلات، اعمال معافیت ها و مشوق های لازم به استان هایی داده شود که تمایل برای فعالیت در سواحل جنوبی دارند و در این خصوص سرمایه گذاری مناسب در سواحل جنوبی می شود؛ بر این اساس اولویت تسهیلات و مشوق ها برای ایجاد، تولید و توسعه کسب و کارها در این مناطق است.
به نقل از ایشان، وزارت نیرو مکلف شد آب مصرفی صنایع مستقر در استانهای جنوبی را خود راسا و یا با مشارکت بخش خصوصی تأمین کند.
زنگنه افزود: وزارت خانه های نیرو و نفت مکلف شدند برای تأمین برق و گاز مورد نیاز شرکتهای صنعتی، شهرک های کشاورزی، مجتمع های شیلاتی و آبزی پروری و همینطور پالایشگاه های کوچک و متوسط و پتروپالایشگاه ها در این مناطق اقدامات لازم را انجام دهند.
زنگنه ضمن اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق در ماده ۶۱ لایحه برنامه هفتم اظهار داشت که کمیسیون تصویب کرد مدیریت یکپارچه در بنادر بازرگانی، مسافری و چند منظوره ساحلی ایجاد شود. از آغاز برنامه هفتم کلیه فعالیتهای گمرکات در مرزهای زمینی، بنادر بزرگ و پر تردد کشور به صورت شبانه روزی خواهد بود.
وی ضمن اشاره به مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق بیان نمود: وزارت راه مکلف شد با همکاری وزارت صمت نسبت به اصلاح نظام تعرفه گذاری خدمات بندری و ایجاد سازوکارهای لازم برای رقابتی کردن آن در مقایسه با سایر بنادر منطقه اقدام نماید. در بحث بانکرینگ در ارتباط با عرضه سوخت و خدمات جانبی به کشتی ها، مقرر شد با اولویت بنادر شهید رجایی و قشم سالیانه حدود ۵ میلیون تن به کشتی ها سوخت رسانی شود. در همین راستا وزارت راه مکلف به واگذاری زمین به بخش خصوصی برای راه اندازی بانکرینگ شد.
زنگنه ضمن اشاره به مصوبه تلفیق برای افزایش صید محصولات شیلاتی و ارتقای نقش و جایگاه پروتئین دریایی در سبد غذایی اظهار داشت: کمیسیون در مصوبه ای سازمان محیط زیست را ملزم به مدیریت دفع پسماندها و آلاینده های نفتی، صنعتی و شهری در محیط های دریایی کرد. وزارت خانه های نیرو و نفت هم مکلف شدند تا آب، برق و گاز مجتمع های شیلاتی و سوخت مورد نیاز برای توسعه ناوگان صید فراساحلی را فراهم نمایند.
وی اجبار وزارت کشاورزی و معاونت علمی برای بومی سازی تجهیزات مورد نیاز پرورش ماهی در قفس و تسهیل شرایط لازم برای ایجاد مراکز خوراک ماهی و میگو و تکثیر ماهیان در سرتاسر کشور را از دیگر مصوبات کمیسیون تلفیق بیان کرد.1402/05/22
08:07:08
5.0 / 5
411
تگهای خبر: توسعه , تولید , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید