سطح تبادلات تجاری ایران با آفریقا بیشتر می شود

سطح تبادلات تجاری ایران با آفریقا بیشتر می شود به گزارش کاروخدمت، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: سطح تبادلات اقتصادی و تجاری ایران با قاره آفریقا رو به افزایش است.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، اولویا روامبا، وزیر امور خارجه بورکینافاسو که به دعوت همتای ایرانی خود به کشور سفر کرده با سید صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور دیدار نمود.
این دیدار با هدف توسعه همکاریهای چند جانبه بین دو کشور در حوزه های فنی و صنعتی، خدمات فنی و مهندسی، انرژی، آموزش های فنی و حرفه ای، پروژه های زیر ساختی، صنایع تبدیلی، محصولات شیمیایی، آهن و فولاد و حمایت های اجتماعی انجام شد.
سید صولت مرتضوی در دیدار با وزیر امور خارجه بورکینافاسو اظهار داشت: ظرفیتهای صادراتی گسترده ای در سطح وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وجود دارد که با برنامه ریزی می توانیم میزان صادرات به بورکینافاسو را افزایش دهیم.
مرتضوی تاکید کرد: باتوجه به تشکیل کمیسیون های کارشناسی، آمادگی لازم برای برگزاری کمیسیون نهایی همکاریهای اقتصادی دو کشور وجود دارد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: این وزارتخانه در عرصه های تامین اجتماعی، حمایت های بیمه ای، بهزیستی، زنان سرپرست خانوار، سالمندان، کودکان کار، سلامت و … تجربیات فراوانی دارد که زمینه تبادل این تجربیات برقرار است.
وی با اشاره به سفر ریاست جمهوری اسلامی ایران به چند کشور آفریقایی اظهار داشت: سطح تبادلات تجاری ایران با قاره آفریقا رو به افزایش است و در این بین نگاه ویژه ای به بورکینافاسو وجود دارد.
فعال شدن کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی
اولویا روامبا، وزیر امور خارجه بورکینافاسو نیز در این جلسه، اظهار داشت: فعال شدن کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی دو کشور به تسهیل و تسریع تبادل ظرفیتهای متقابل کمک می نماید.
وی اضافه کرد: تجربیات بهادار ایران خصوصاً در عرصه های مهارت آموزی، کودکان و سالمندان می تواند به کشور ما کمک نماید.
وزیر امور خارجه بورکینافاسو اشاره کرد: در عرصه های صنایع دفاعی، حمل و نقل، ساختمان، فولاد، گردشگری، کشاورزی و پتروشیمی می توان زمینه های افزایش سطح تبادلات دو کشور را فراهم نمود.
مقرر شد با تنظیم و تدوین نهایی تفاهم نامه های در میان، کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی دو کشور امسال اجرا شود.


منبع:

1402/06/17
14:05:04
5.0 / 5
310
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید