نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تاكید كرد؛

لزوم سازمان دهی وضعیت شرکت های تعاونی در خراسان رضوی

لزوم سازمان دهی وضعیت شرکت های تعاونی در خراسان رضوی به گزارش کاروخدمت، مشهد ـ نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار داشت: یکی از چالش های موجود آن بوده که برخی تعاونی ها با یکدیگر هم‎پوشانی دارند و این موازی کاری، هم به خودشان و هم به سایر شرکت ها صدمه زده است.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، آیت الله سید احمد علم الهدی در دیدار با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان که به میزبانی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی برگزار شد، با تاکید بر لزوم ساماندهی وضعیت شرکتهای تعاونی به نفع سهامداران و عموم مردم اظهار نمود: در زمینه تعاون نیازمند اصلاح برخی قوانین هستیم تا به موازات کار ضابطه مند و جهادی، آن دسته از شرکتهای تعاونی که در وضعیت بلاتکلیفی هستند، سازمان دهی شوند.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اضافه کرد: برای بعضی شرکت ها نیاز است امکانات و تسهیلات حمایتی فراهم گردد، بعضی گرفتار کاغذبازی های اداری طاقت فرسا برای دریافت مجوز هستند و برای بعضی ها هم که فعالیت اقتصادی دارند، لازم است نظارت صورت بگیرد تا تخلفات مالی، سهامداران عام را متضرر نکند.
وی تصریح کرد: یکی از چالش های موجود آن است که برخی تعاونی ها با یکدیگر هم‎پوشانی دارند و این موازی کاری، هم به خودشان و هم به سایر شرکت ها صدمه زده است. اینجاست که می گوئیم سازمان دهی لازم است تا اتاق تعاون پای کار بیاید و برخی شرکت ها را باهم ادغام کند تا هم افزایی صورت بگیرد.
علم الهدی افزود: ما یا به انقلاب اعتقاد داریم و یا نداریم. اگر باور داریم که کار جهادی بر ما تکلیف می شود و باید برای مردم روز از شب نشناسیم اما اگر باور نداشته باشیم، کار جهادی هم بی معنا خواهد شد و ثمره این وضع، روی کار آمدن مدیران غیرانقلابی است که به جای گره گشایی از مردم به دنبال قدرت و ثروت خود هستند. ازاین رو اگر انقلابی هستید، بدانید که انقلاب عرصه مبارزه است و اگر یک زمان این مبارزه با طاغوت بود، امروز با استکبار جهانی و آن دسته از افرادی است که دل در گرو آن دارند.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه نظارت بر تعاونی ها باید بدون تعارف باشد، خاطرنشان کرد: اگر اتاق تعاون برپا کرده اید، باید با هر سوءاستفاده کننده که در پوشش شرکت تعاونی به دنبال تضییع حقوق مردم است، برخورد کنید. به کارتان سرعت بدهید و در راه احیای حقوق مردم با هیچ کس تعارف نداشته باشید. اگر هر شرکت تعاونی که مغایر قانون عمل کرد و مال مردم را به نفع عده ای خاص به تاراج برد، با برخورد قاطع شما مواجه شود و حتی تا انحلال پیش برود، تخلف و بی قانونی برای سایرین به عادت تبدیل نمی شود و مدیران شرکت ها مقید می شوند حق و حقوق مردم را به صورت کامل پرداخت کنند.
فعالیت ۷۵۴۹ شرکت تعاونی در استان
در ابتدای این دیدار هم محمدامین بابایی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی به عرضه گزارشی از عملکرد این سازمان از سال ۱۴۰۱ تابحال و مرور برنامه های پیش‎رو برای سازمان دهی وضعیت شرکتهای تعاونی پرداخت و اظهار داشت: به صورت کلی در استان ۷۵۴۹ شرکت تعاونی فعالیت دارند که خوشبختانه از آغاز سال قبل تاکنون، ارزش محصولات آنها در قسمت صادرات به ۱۲۳ میلیون دلار افزایش پیدا کرده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی اضافه کرد: از آغاز فعالیت دولت سیزدهم تابحال بیشتر از دو هزار و ۶۵۷ فرصت شغلی جدید در قسمت تعاونی بوجود آمده و به موازات این، اداره کل تعاون استان مصمم است تا به مطالبات کارگران هم رسیدگی کند. به همین دلیل، تا به امروز حدود ۲۲۹ جلسه ویژه برای رسیدگی به اعتراضات کارگران در زمینه های مختلف تشکیل شده و ارتباط بی واسطه مدیران اداره کل با بدنه کارگران استان همچنان حفظ خواهد شد.


منبع:

1402/06/19
12:07:28
5.0 / 5
133
تگهای خبر: اقتصاد , بازی , تعاونی , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید