فارس من گلایه مردم از 2 خودروساز بزرگ کشور بابت افزایش قیمت بی ضابطه

فارس من گلایه مردم از 2 خودروساز بزرگ کشور بابت افزایش قیمت بی ضابطه کاروخدمت: مخاطبان کاروخدمت عنوان کرده اند که ۲ خودروساز بزرگ داخلی در دعوت نامه های ارسالی شهریورماه به مشتریان، قیمت خودرو ها را بدون مجوز رسمی افزایش داده اند


به گزارش کاروخدمت به نقل از فارس کاربران سامانه فارس من با ثبت پویشی با عنوان «مانع افزایش خودسرانه قیمت خودرو شوید» عنوان کرده اند که برپایه دعوت نامه هایی که در شهریور، شرکتهای ایران خودرو و سایپا برای مشتریان ارسال کرده اند، قیمت خودرو ها افزایش پیدا کرده است و این در شرایطی است که این افزایش قیمت. ها خودروسرانه و بدون مجوز شورای رقابت است. 
کاربران سامانه فارس من عنوان کرده. اند با عنایت به ثبات نرخ ارز و حتی کاهش قیمت ارز، افزایش قیمت خودرو توسط خودروسازان بدون مجوز به منزله تضییع حقوق مصرف کنندگان است بنابراین از مسؤلان می خواهیم تا به این مورد رسیدگی شود و مانع افزایش خودسرانه قیمت خودرو توسط خودروسازان شوند. 
به گزارش کاروخدمت به نقل از خبرگزاری فارس با عنایت به بررسی های شورای رقابت بازار خودروی سواری انحصاری تشخیص داده شد بنابراین شورای رقابت برای تنظیم بازار خودرو دستورالعمل تنظیم بازار خودروی سورای را تدوین و در مورخ 11 بهمن ماه 1401 ابلاغ نمود. 
در ماده 3 این دستورالعمل در مورد قیمت گذاری خودرو ذکر شده است که مبنای تنظیم قیمت خودرو، برپایه ضوابط قیمت گذاری مصوب هیأت تعیین و تثبیت قیمتها است که توسط سازمان حمایت محاسبه می شود و نتایج در کارگروه خودرو عرضه و به تصویب شورای رقابت می رسد و توسط عرضه کننده خودرو لازم الاجرا است. 
 منبع:

1402/06/27
09:54:09
5.0 / 5
79
تگهای خبر: اقتصاد , سازمان , شركت , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید