استفاده صهیونیست ها از کارت های اعتباری هشتاد درصد کاهش یافت

استفاده صهیونیست ها از کارت های اعتباری هشتاد درصد کاهش یافت کاروخدمت: شبکه تلویزیونی رژیم صهیونیستی می گوید میزان استفاده اسرائیلی ها از کارت های اعتباری در شهرک های صهیونیست نشین همجوار غزه و شهرهایی که هدف شلیک موشک نیروهای مقاومت فلسطین قرار دارد هشتاد درصد کم شده است


به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس، تارنمای شبکه اسرائیلی «مکان» می گوید: جنگ غزه بر زندگی اقتصادی اسرائیلی ها تأثیر گذاشته است و داده ها نشان میدهد که میزان استفاده از کارت های اعتباری نسبت به روزهای عادی حدود ۸۰ درصد کم شده است.
این شبکه با اشاره به این که استفاده از کارت اعتباری در شهرک های سدیروت و کریات شمونه (در مرز سرزمین های اشغالی با غزه) از زمان عملیات روز شنبه هفتم اکتبر فلسطینی ها تا حالا حدود ۸۰ درصد نسبت به قبل کم شده است، اظهار داشت: در شهرک های نتیفوت، عسقلان، بئر السبع و نهاریا به میزان ۴۰ درصد کم شده است.
این گزارش برمبنای اطلاعات انتشار یافته توسط شرکت تسویه اعتباری شبای رژیم صهیونیستی در بامداد امروز یکشنبه انتشار یافته و آورده است که کاهش بیشتر استفاده از کارت های اعتباری در شهرک هایی رخ داده که ساکنان آنجا تخلیه شده اند و همین طور در شهرهایی که بیشتر در معرض موشک پراکنی های مقاومت قرار دارند که شهرک های نتیفوت، عسقلان، بئر السبع و نهاریا همچون آنهاست.
«امیر یارون»، رییس بانک مرکزی رژیم صهیونیستی هم روز گذشته تاکید کرد که جنگ در نوار غزه «بیش از حد انتظار» برای این رژیم هزینه دارد و بر بودجه آن فشار وارد میکند.
رئیس بانک مرکزی رژیم صهیوینستی در کنفرانس صندوق بین المللی پول در واشنگتن اظهار داشت که جنگ در نوار غزه شوک بزرگ برای اقتصاد  اسرائیل بود و بیش از اندازه انتظار برای اسرائیل هزینه دارد.
وی اضافه کرد: جنگ، بدون شک نتایج مالی خواهد داشت و بر بودجه فشار وارد میکند.
یارون اظهار داشت:  انتظار می رود که رشد تولید ناخالص داخلی اسرائیل در سالهای ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ حدود ۱ درصد کم شود، در صورتیکه احتمالاً نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی تا انتهای سال ۲۰۲۴ به بالای ۶۵ درصد افزایش  یابد، در صورتیکه این رقم پیش از جنگ کمتر از ۶۰ درصد بود.
یارون اشاره کرد که این برآوردها بر این اساس است که جنگ ادامه دارد و  البته تنها در جنوب اسرائیل( سرزمین های اشغالی) متمرکز باشد.
ت 226منبع:

1402/08/22
07:39:16
5.0 / 5
129
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید