وزارت صمت:

نمایشگاه موازی با اصناف برگزار نمی شود

نمایشگاه موازی با اصناف برگزار نمی شود به گزارش کاروخدمت، معاون تجارت و خدمات وزارت صمت ضمن اشاره به برگزاری نمایشگاه عید تا عید اظهار داشت: اجازه برگزاری نمایشگاه موازی با اصناف را نمی دهیم


به گزارش کاروخدمت به نقل از فارس علیرضا شاه میرزایی امروز در همایش ملی بازرسی نظارت و کنترل بازار که در مرکز همایش های سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد، عنوان کرد: در آخرین جلسه تنظیم بازار جمع بندی شد که وزارت صمت، وزارت جهاد، وزارت مسکن و همینطور وزارت بهداشت می توانند تورم را کنترل کنند چونکه این وزارت خانه بحث کالا و خدمات را بر عهده دارند و بعنوان مثال 33 درصد از سبد تورم را اجاره بها به خود اختصاص می دهد. 
معاون تجارت و خدمات وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: در مورد تورم باید به این مورد توجه داشته باشد که برای پیشگیری از آن باید ارزش ریال را حفظ نماییم نه این که مبحث افزایش تورم به تحریم و این قبیل مسائل نسبت دهیم. 
معاون وزیر صمت عنوان کرد: وقتی قیمت ارز و املاک رشد کند قیمت کالاها هم رشد می کند بنابراین ما باید مسئولیت خویش را در مهار تورم را انجام دهیم. 
شاه میرزایی با اشاره به اینکه اصل مسئله تنظیم بازار تأمین کالا است، اظهار داشت: با عنایت به ساختار جدید که در تنظیم بازار و نظارت بر بازار بوجود آمده است در واقع قانون انتزاع سر جای خودش است و مسئول تنظیم بازار محصولات کشاورزی هم وزارت جهاد کشاورزی است اما مقرر شده که بحث بازرسی به صورت متمرکز مدیریت شود. 
وی بیان داشت: تفکر رئیس جمهور در مورد تنظیم بازار اینست که هر کاری را با همکاری اصناف انجام دهیم و البته تجربه هم به ما نشان داده که اصناف بهتر می توانند مسائل میدانی را کنترل کنند. 
معاون وزیر صمت ضمن اشاره به جشنواره عید تا عید و استقبال اصناف، اظهار داشت: برای برگزاری این جشنواره اصناف می توانند به صورت سازمان یافته در یک سری فروشگاه ها و نمایشگاه ها منتخب کالا عرضه کنند. 
شاه میرزایی عنوان کرد: فروش کالا در نمایشگاه ها با اصناف است و شهرداری ها نمی توانند نمایشگاه برگزار کنند و غیرقانونی می باشد و وزارت ارشاد هم نمی تواند نمایشگاه برای فروش کالا برگزار کند بلکه آنها فقط در حوزه مد و لباس مجوز برگزاری نمایشگاه را دارند و قانون در رابطه با این مورد کاملا شفاف است. 
معاون وزیر بیان داشت: فقط طراحی لباس با وزارت ارشاد است و زنجیره فروش لباس بر عهده وزارت ارشاد نیست و در نمایشگاه هایی که به این منظور برگزار می گردد فروش نباید صورت گیرد، ازاین رو اجازه برگزاری نمایشگاه موازی با اصناف را نمی دهیم. 1402/11/13
13:01:31
5.0 / 5
314
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید