بارش های سال جاری 38 درصد کمتر از سال گذشته

بارش های سال جاری 38 درصد کمتر از سال گذشته به گزارش کاروخدمت، به قول مدیرکل پیشبینی و اخطار سازمان هواشناسی میانگین بارندگی کل کشور از آغاز سال زراعی تا ۱۳ بهمن سال جاری، ۶۰.۵ میلی متر به ثبت رسید، میزان بارش سال گذشته در این بازه زمانی ۹۷.۷ میلی متر بود، ازاین رو بارش سالجاری ۳۸ درصد کمتر از سال گذشته است


صادق ضیائیان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در رابطه با آخرین وضعیت جوی کشور عنوان کرد: از روز آینده ۱۹ بهمن تا اواسط وقت روز شنبه ۲۱ بهمن آسمانی صاف در اکثر نقاط کشور خواهیم داشت.
مدیرکل پیشبینی و اخطار سازمان هواشناسی افزود: پس از ظهر شنبه سامانه بارشی جنوب غرب کشور را تحت تأثیر قرار می دهد و در استانهای کرمانشاه، کردستان و شمال ایلام باعث بارش پراکنده می شود.
وی با بیان اینکه تا پایان هفته روند افزایش دما در اکثر شهرها داریم، عنوان کرد: روز یکشنبه ۲۲ بهمن سامانه بارشی تقویت می شود و در استانهای خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه بویراحمد، بوشهر، غرب فارس، کردستان، کرمانشاه و ایلام فعال خواهد بود.
ضیائیان در رابطه با وضعیت جوی پایتخت اظهار داشت: آسمان تهران فردا صاف همراه با غبار صبحگاهی پس از ظهر وزش باد پیشبینی می شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۱۳ و ۵ درجه خواهد بود.
وی افزود: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۷ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۷ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.
مدیرکل پیشبینی و اخطار سازمان هواشناسی در رابطه با میزان بارش ها در سال زراعی جاری اظهار داشت: میانگین بارندگی کل کشور از آغاز سال زراعی (مهر ۱۴۰۲) تا ۱۳ بهمن، ۶۰.۵ میلی متر به ثبت رسید، میزان بارش سال گذشته در این بازه زمانی ۹۷.۷ میلی متر بود، ازاین رو بارش سالجاری ۳۸ درصد کمتر از سال قبل است.1402/11/19
13:12:17
5.0 / 5
167
تگهای خبر: اقتصاد , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید