معاون وزیر كار اعلام كرد؛

جبران بخشی از حداقل دستمزد تا هزینه معیشت در ۵ سال قبل

جبران بخشی از حداقل دستمزد تا هزینه معیشت در ۵ سال قبل كاروخدمت: معاون وزیر كار در امور روابط كار با اشاره به جبران بخشی از فاصله حداقل دستمزد تا هزینه معیشت طی ۵ سال قبل اظهار داشت: هزینه معشیت و نرخ تورم دو معیار اصلی تعیین دستمزد ۹۷ خواهد بود.به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، احمد مشیریان در نشست تخصصی گفتگوی سه جانبه اجتماعی با اشاره به فاصله دستمزد تا هزینه معیشت اظهار داشت: در پنج سال قبل مجموعه نرخ تورم ۴۰ درصد افزایش پیدا كرد، در صورتی كه دستمزد ۷۵ درصد رشد داشته است، در صورتی كه در دولت گذشته مجموعه نرخ تورم ۹۰ درصد و افزایش حداقل دستمزد كارگری ۶۵ درصد بود، در صورتی كه در پنج سال قبل مجموع نرخ تورم ۴۰ درصد اما افزایش دستمزد ۷۵ درصد بود.

معاون وزیر كار در امور روابط كار با اشاره به اینكه سیاست ما افزایش بن كارگری نیست، بلكه افزایش حداقل دستمزد كارگران است، اضافه كرد: امسال برای بررسی حداقل مزد كارگروه تخصصی خاصی در كنار شورای عالی كار تحت عنوان كارگروه دستمزد تشكیل شد كه به صورت هفتگی تشكیل جلسه می دهد و نتایج بررسی های خویش را در اختیار شورای عالی كار قرار می دهد.

وی از تشكیل شورای عالی كار در روز ۲۹ بهمن ماه اطلاع داد و اظهار داشت: سبد معیشت خانوار و نرخ تورم بعنوان دو معیار اصلی بر روی تعیین حداقل دستمزد موثر خواهند بود.

مشیریان خاطرنشان كرد: سال قبل نرخ تورم حدود ۱۰ درصد بود اما حداقل دستمزد ۱۴.۵ درصد افزایش یافت.
امنیت شغلی دغدغه كارگران؛ امنیت سرمایه گذاری دغدغه كارفرمایان
وی همینطور در حاشیه این نشست در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در مدت زمانی كه مسئولیت معاونت روابط كار را بر عهده دارم، این نشست دومین نشست گفت و گوی سه جانبه است؛ نخستین نشست آن با مبحث امنیت شغل و امنیت سرمایه گذاری برگزار شده است.
معاون روابط كار وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه جامعه كارگری و كارفرمایی از ما توقعاتی دارند، تصریح كرد: ما در این نشست جمع شده ایم كه این انتظارات را بشنویم.
مشیریان اظهار داشت: علاوه بر این نشست های شورای عالی كار و شورایعالی حفاظت فنی و همینطور در كمیته های تخصصی مربوطه، خواسته های جامعه كارگری و كارفرمایی مطرح می گردد و در آن نشست ها پیگیر حقوق كارگران و كارفرمایان هستیم.
وی اظهار داشت: تعداد دادخواستها در دوران اخیر از تعداد بیمه شده ها فزونتر شده است.
وی با اشاره به اینكه دغدغه اصلی جامعه كارگری امنیت شغلی و دغدغه اصلی كارفرمایی امنیت سرمایه گذاری است اظهار داشت: هدف ما برای برگزاری این نشست این است كه منظور شركای اجتماعی را بیشتر درك نماییم.
مشیریان اضافه كرد: برگزاری چنین نشست هایی می تواند به نزدیك شدن هر سه شریك اجتماعی بی انجامد و امیدوارم سرانجام خوبی را برای كارگران كشور رقم بزند.
در نشست امروز شركای اجتماعی كار حضور دارند و دیدگاه خویش را در حوزه كار توضیح می دهند.

1396/11/28
14:27:05
5.0 / 5
2540
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید