ورودی ها به شمال كشور ساماندهی می شوند

ورودی ها به شمال كشور ساماندهی می شوند به گزارش كاروخدمت معاون وزیر راه و شهرسازی كشور اظهار داشت: نخستین بزرگراه از مركز كشور به مازندران از محور فیروز كوه احداث می گردد.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، خیراله خادمی در جلسه بررسی وضعیت محورهای مواصلاتی ورودی استان و شهرستان ساری كه با حضور نمایندگان مردم ساری در مجلس و معاون عمرانی استاندار برگزار شد، اظهار نمود: افزایش اعتبارات به خصوص به مازندران نسبت به سال های گذشته نشان دهنده ظرفیت بالای مازندران در حوزه گردشگری، توریسم و كشاورزی بوده كه دولت روی آن برنامه ریزی كرده و هر روز ساماندهی محورها و افزایش محورها را به نتیجه می رساند.
وی اضافه كرد: در دولت دوازدهم برنامه ساماندهی ورودی به شمال كشور كه شامل مازندران، گیلان و گلستان بوده به صورت برنامه مدون به تایید رییس جمهور و دولت رسید و مورد پیگیری قرار گرفته و برای تسریع در كار محورهای شمال كشور الویت بندی و عملیات اجرایی آن شروع شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه بیان كرد: طرح پیشنهادی در وزارت راه و شهرسازی با حضور وزیر راه مورد بررسی قرار گرفت، الویت بندی تعیین و طی نامه ای به رییس جمهور و سازمان برنامه و بودجه با مبحث اینكه بتوانیم ۷ محور كه منتهی به شمال كشور كه در برنامه كاری ما بود و یا محورهایی كه عملیات اجرای آن شروع شده، تسریع كار در آن صورت گیرد، عرضه شد.

خادمی اظهار داشت: با الویت بندی انجام شده منطقه نخستین محور آزاد راه شمال كه با ركود چند ساله ای مواجه و عملا پس از ۱۷ سال قطعه یك كه مهم ترین الویت ما بود، بالغ بر ۳۰ درصد پیشرفت فیزیكی داشت با یك برنامه منظم طی سه سال قبل آغاز شد به طوریكه به ۸۷ درصد پیشرفت فیزیكی رسیده است و امیدواریم در سال ۹۷ به بهره برداری برسد.

وی خاطرنشان كرد: محور فیروزكوه كه حدود ۴۰ كیلومتر از آن همچون تونل های منتهی به شیرگاه و منطقه مسكونی زیرآب و سرخ كلا كه باید تعیین وضعیت شوند در دو سال قبل مورد بهره برداری قرار گرفت و در سال ۹۵ تونل های شیرگاه مورد بازسازی و مشكل اصلی این محور حل شد.

معاون وزیر راه و شهر سازی اضافه كرد: مناطق مسكونی به طول پنج كیلومتر باقی مانده بود كه امسال برنامه های عمرانی در آن صورت گرفته و این پنج كیلومتر با خرید منازل مسكونی و املاك در مسیر بتوانیم مسیر گلوگاه را باز كرده و بدین ترتیب نخستین بزرگ راه از مركز كشور به استان مازندران از محور فیروز كوه احداث شود و این محور قابل اطمینان و استاندارد بوده و نخستین محور از بندر عباس تا بندر امیر آباد به صورت چهار خطه خواهد بود.

خادمی تصریح كرد: محور هراز هم كه طی سه سال قبل عملیات سنگینی در آن در حال اجرا می باشد سال قبل ۱۵ كیلومتر مورد بهره برداری قرار گرفت و امیدواریم امسال هم بین ۱۳ الی ۱۵ كیلومتر به بهره برداری برسد. در این محور كمی نیاز به قیر برای روكش آسفالت داریم كه اگر بتوانیم قیر مورد نیاز را مهیا نماییم تا ۲۶ اسفند ماه برای تعطیلات نوروزی ۱۵ كیلومتر را زیر ترافیك برده می گردد.
معاون وزیر راه و شهر سازی اظهار داشت: محور های بعدی محورهای داخل استانی همچون محور بزرگراه ساحلی دریای خزر كه از آستارا به گیلان و رشت آمده و بعد به مازندران می رسد و از محورهای بهشهر عبور و به گرگان وصل می گردد. طی سه سال قبل اقدامات خوبی صورت گرفته مانند افتتاح كنار گذر چالوس محور های بابل، محمودآباد و نور كه امیدواریم زودتر به نتیجه برسد، این كنار گذر ها سبب كم شدن ترافیك خواهد بود.
وی با اشاره به اینكه محور ساری به تاكام به سمت سمنان و اردكان رفته و در نهایت به یزد وسپس اتوبان یزد به بندر عباس وصل می شود، عنوان كرد: این محور بندر عباس را به بندر امیر آباد وصل كرده و كوتاه ترین مسیر است، در قسمت های اصلی طرح ترافیك ملی ادامه داشته و می تواند سبب كاهش مصرف سوخت، كاهش سامانه جاده ای، جلوگیری از ترافیك به داخل تهران و عدم ورود ماشین های سنگین است، یك قسمت از محور ساری به تاكام باقی مانده كه به علت مشكلاتی در تملك اراضی اجرا نشده و این محدوده بسیار مهم و از دو سال قبل با دو پیمانكار عملیات اجرایی آغاز شد و مابقی حداكثر طی دو سال آینده به بهره برداری می رسد.

 

1396/12/09
14:48:14
5.0 / 5
2800
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید