راه آهن غرب كشور رسما افتتاح شد

آخر انتظار ۲۷ ساله مردم كرمانشاه

آخر انتظار ۲۷ ساله مردم كرمانشاه كاروخدمت: در جریان سفر امروز (سه شنبه) رئیس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی به استان كرمانشاه خط آهن این استان به صورت رسمی شروع به كار كرد.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، این پروژه مهم كه از سال ۱۳۶۹ كلنگ آغاز آن به زمین زده شده بود، ولی برای سال های بسیار طولانی عملا پیشرفت خاصی را تجربه نمی كرد، در طول سال های گذشته و با قرار گرفتن این پروژه در چارچوب طرح های اقتصاد مقاومتی اعتبارات آن افزایش یافت و سرانجام چند ماه قبل ریل به صورت رسمی به كرمانشاه رسید.

در طول هفته های گذشته اقدامات لازم برای تاییدات فنی و ایمنی لازم در این خط آهن به آخر رسید تا امروز (سه شنبه) رسما اولین قطار از كرمانشاه به مقصد مشهد حركت نماید. این قطار كه خانواده شهدا، ایثارگران و خانواده های صدمه دیده در زلزله اخیر و اصحاب رسانه مسافر آن هستند، برای اولین بار بعد از حدود یك قرن كه قطار به ایران آمده است، مسافرانی را از كرمانشاه به مقصد دیگر شهرهای ایران منتقل می كند.

طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی بلیت فروشی برای عموم مسافران این مسیر ریلی از پنجم فروردین ماه سال ۱۳۹۷ آغاز خواهد شد و مسافران كرمانشاه هم می توانند با خرید بلیت در مسیرهای مختلفی كه قطار برای آنها تعیین شده است حركت كنند.

وزارت راه و شهرسازی همینطور اعلام نموده است كه قطعه پایانی راه آهن غرب كشور كه از كرمانشاه به سمت مرز خسروی كشیده خواهد شد، بعد از افتتاح این پروژه با قدرت بیشتری دنبال می گردد تا در سال های آینده امكان رسمی اتصال خط ریلی ایران به عراق فراهم گردد.

به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، با افتتاح راه آهن كرمانشاه دومین استان از مراكز استان در نظر گرفته شده برای رساندن ریل هم رسما وارد شبكه شد و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در ماه های آینده دو شهر رشت و ارومیه هم به این شبكه متصل خواهد شد. بعد از آنها برنامه ریزی برای رساندن ریل به اردبیل، سنندج و بوشهر هم با قدرت هر چه بیشتری ادامه خواهد یافت.
1397/01/02
11:57:09
5.0 / 5
3309
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید